Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Koło, drut, rura, blacha, listwa z aluminium 2014

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
AK8 2014 3.1255 AlCu4SiMg Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Znaczenie

Aluminium i stopy aluminium są dziś istotne ze względu na ich optymalny stosunek wytrzymałości do masy. Dziś są nieodzowne nie tylko w inżynierii transportu: samoloty, okręty jako materiał konstrukcyjny, ale także istotne przy projektowaniu wnętrz i na zewnątrz budynków. Zapotrzebowanie na ten materiał wzrasta z roku na rok. Stopowanie dodatkowo poprawia właściwości metalu. Głównymi składnikami stopowymi są Mn, Cu i Mg. Miedź zwykle zawiera 4,4%, mangan 0,5%, a magnez 1,5%. Magnez i miedź są używane do wzmocnienia stopu. Mangan dzięki swoim właściwościom uszlachetnia strukturę, zwiększając tym samym odporność na korozję i wytrzymałość. Oprócz powyższych pierwiastków w kompozycji zastosowano również krzem i żelazo. Fe jest uważane za szkodliwe zanieczyszczenie, zmniejsza wytrzymałość i plastyczność. Si pomaga redukować szkodliwe działanie żelaza, wiążąc je w pewnym stopniu.

Charakterystyka techniczna

Gatunek stopu aluminium 2014 jest przeznaczony specjalnie do stosowania w temperaturach kriogenicznych (poniżej -150°C). Zachowuje swoje właściwości plastyczne do -196°C. Warto zauważyć, że europejskie aluminium tego gatunku ma również dość wysokie parametry wytrzymałościowe - do 490 MPa. Oczywiście pod wieloma względami właściwości stopu zależą od zastosowanej obróbki cieplnej, ponieważ wpływa ona na wzrost wytrzymałości poprzez zmniejszenie plastyczności.

Stop aluminium 2014 jest wyżarzany w temperaturze 413 ° C (775 ° F) przez 2 do 3 godzin. Stop jest następnie schładzany co godzinę o 10°C do 260°C (do 500°F). Stop ma dobrą skrawalność po wyżarzaniu i przy użyciu nafty lub oleju.

Aplikacje

Budowa rurociągów, systemów łączności technicznej, sanitarnej. Rury walcowane na zimno są często stosowane w inżynierii mechanicznej jako półfabrykaty do części walcowanych, tłoczenia, cięcia, prasowania, produkcji prefabrykowanych konstrukcji. Praktycznie niemożliwe jest obejście się bez takich rur w przemyśle naftowym i gazowym, chemicznym, motoryzacyjnym, stoczniowym, lotniczym oraz przy tworzeniu sprzętu kriogenicznego.

Dostawca

Gdzie kupić drut aluminiowy, rurę, blachę, taśmę 2014. hurtowo czy na raty? Dostawca "Auremo" oferuje zakup drutu, rur, blach, taśm z aluminium 2014r. już dziś na korzystnych warunkach. Duży wybór półproduktów na stanie magazynowym. Zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości, cena jest optymalna od dostawcy. Kup dzisiaj. Cena dla klientów hurtowych - korzystna.

Kup po obniżonej cenie.

Dostawca "Auremo" oferuje zakup drutu, rur, blach, taśm aluminiowych 2014 hurtowo i detalicznie. Wszystkie produkty są certyfikowane. Jakość gwarantuje ścisłe przestrzeganie technologii produkcji. W razie potrzeby otrzymasz kompleksową poradę. Kup europejskie aluminium lub inne wyroby metalowe, możesz łatwo, kontaktując się z najbliższym biurem. - Numery telefonów i adres e-mail najbliższego przedstawiciela firmy znajdują się w dziale "Kontakty". Poproś o usługę oddzwaniania.