Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Arkusz molibdenu

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
MCH Kupić magazyn, sprawdź dostępność
MCHVP Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Znaczenie

Blacha molibdenowa ma wysoki moduł sprężystości, niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. Dzięki tym właściwościom znajduje zastosowanie w najbardziej skomplikowanych technologicznych warunkach wytwarzania. Różni się wyjątkową wytrzymałością mechaniczną, jakością ogniotrwałą i odpornością na korozję. W porównaniu do blachy wolframowej blacha molibdenowa jest o połowę lżejsza. Dlatego ma wysoki stosunek wytrzymałości do gęstości (do +1370 °С).

Właściwości fizyczne

Opis Identyfikacja
Temperatura charakterystycznego odbioru w °С 20°C
Gęstość [g/cm 3 ] 10.2
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej α [1/°С] 4,9x10 -6
Temperatura topnienia 2620°C
Ciepło właściwe w 20 °C [J/(kg/deg)] 0,256
Przewodność cieplna K [V/m*K] 142
Specyficzny opór elektryczny R Ohm-mm 2 /m 0,054

Efekt addytywny

Czysty molibden nie reaguje z zimnymi alkaliami ani roztworami kwasów nieorganicznych. Dodatki glinu, azotu, węgla, tlenu, wapnia, krzemu, żelaza, siarki, fosforu znacznie zmieniają jego właściwości. Najbardziej szkodliwym dodatkiem jest tlen. Jeśli jego zawartość wynosi 0,0008-0,004%, zwiększa kruchość i utrudnia płynięcie metalu (zwłaszcza w obecności węgla + azotu). Wraz ze wzrostem procentowej zawartości tlenu (powyżej 0,015%) obróbka ciśnieniowa staje się niemożliwa z powodu kruchości. Blacha tytanowo-molibdenowa może pracować w temperaturze do +1500°C; molibden stopiony z krzemem — w temperaturze do +2000°C. Blacha z dodatkiem krzemowo-alkalicznym posiada wysoką wytrzymałość na rozciąganie i zginanie, temperaturę rekrystalizacji w stanie wyżarzonym. Stapianie z kobaltem zwiększa plastyczność w stanie wyżarzonym.

wady

Jedyną wadą jest wysoki koszt własny. Molibden jest metalem należącym do pierwiastków ziem rzadkich. Trudno go wyizolować w stanie czystym. Molibden jest materiałem ogniotrwałym i mało przetworzonym.

Produkcja

Blachy molibdenowe w gatunku M-MP mogą być wykonane ze specjalnego proszku w stanie walcowanym na gorąco lub na zimno (skład podany poniżej). Grubość blach gorącowalcowanych wynosi 1−30 mm. Grubość walcowanych na zimno wynosi 0,1-0,9 mm zgodnie z GOST 17 431 72.

Skład procentowy proszku molibdenu

Nazwa komponentu ok Ni Glin Si Mg Na Fe k Wilgoć + O pn W
Skład procentowy 0,007 do 0,005 za każdą jednostkę 0,003 0,015 0,014 0,05 0,3 Podstawa 0,4

Aplikacja

Stosowany jest do produkcji opraw żaroodpornych, pojemników żaroodpornych, łodzi itp. Ze względu na identyczność współczynnika rozszerzalności cieplnej szkła i molibdenu, cienka blacha gatunku MCHWP, MCH służy do wytwarzania prądowych wtrysków elektrycznych urządzeń próżniowych.
Znajduje również zastosowanie w elementach grzejnych pieców elektrycznych pracujących w atmosferze wodoru w temperaturze nie przekraczającej 1600°C. Blacha molibdenowa jest wykorzystywana w aparaturze rentgenowskiej i radioelektronice do produkcji urządzeń elektropróżniowych.

Dostawca blachy molibdenowej

Dostawca blachy molibdenowej «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. Szeroka gama gatunków jest prezentowana w magazynie. Jest zgodny z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Blachy molibdenowe MCH, MCHWP są zawsze dostępne. Możesz je kupić za przystępną cenę dostawcy blachy molibdenowej. Kup blachę molibdenową już teraz! Cena blachy molibdenowej jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kupię blachę molibdenową w okazyjnej cenie

Dostawca blach molibdenowych «Auremo» z powodzeniem sprzedaje metale ogniotrwałe na korzystnych warunkach. Szeroka gama towarów wysokiej jakości jest prezentowana w magazynie. Cena blachy molibdenowej uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz blachę molibdenową hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw. Zapraszamy do współpracy.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)