Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Walcowane aluminium

Znaczenie

Trzynastym elementem w tablicy DI Mendelejewa jest aluminium, gdzie jest oznaczone jako Al. Należy do grupy najlżejszych metali - jednego z trzech najliczniej występujących pierwiastków w skorupie ziemskiej. Aluminium wyróżnia się niskim ciężarem właściwym, a także możliwością łatwej obróbki dowolnego rodzaju. Ma wysoką przewodność elektryczną i cieplną. A dzięki powłoce tlenkowej na powierzchni jest odporny na korozję.

Cechy fizyczne

Jest metalem paramagnetycznym o biało-srebrnej barwie, bardzo lekkim. Gęstość = 2,7 g/cm³. W temperaturze t° 658 - 660 °C (w zależności od czystości) aluminium topi się i wrze w temperaturze 2500 °C. Ciepło właściwe topnienia wynosi 390 kJ/kg. Ciepło właściwe parowania = 10,53 MJ/kg. Twardość Brinnela mieści się w przedziale 24-32 kgf/mm². Wytrzymałość na rozciąganie wynosi 10-12 kg/mm², aw stopie będzie to 38-42 kg/mm². Wysoka ciągliwość wynosi 50% dla czystego aluminium i 35% dla aluminium technicznego. Ma wysoką przewodność cieplną 203,5 W/(mK) i przewodność elektryczną 0,037 Ohm - mm2/m , co stanowi około 66% przewodności miedzi. 0,0179 Ohm - mm2/m . Jest to mały paramagnetyk o rozszerzalności liniowej 24,58-10-6/°C (t° 20 do 200°C). Jest w stanie tworzyć stopy z prawie wszystkimi znanymi metalami, najczęściej z krzemem, magnezem i miedzią.

W normalnych warunkach aluminium tworzy na powierzchni cienką, twardą warstwę tlenku, która nie wchodzi w interakcje z utleniaczami, takimi jak H2O , O2 , HNO3 . To i jego niski ciężar właściwy są głównymi powodami szerokiego zastosowania aluminium jako materiału konstrukcyjnego.

Aluminium. Właściwości fizyczne

Opis Przeznaczenie
Masa atomowa (molowa) g/mol 26,98
Liczba atomowa 13
Gęstość [ g/cm3 ] 2,7
Temperatura topnienia t°С 660,3°С
Stopień utlenienia 3
Przewodność cieplna K [W/(mK) 237
Objętość molowa cm3/mol 10

Zalety

Aluminium jest trzy razy lżejsze niż stal. Jest odporny na korozję, doskonale poddaje się tłoczeniu, cięciu, wierceniu, ma wysoką przewodność cieplną i nie jest toksyczny. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym do wyrobu folii, naczyń kuchennych, różnego rodzaju opakowań. Jednak obecnie jest on zastępowany przez taki materiał jak włókno węglowe. Prawie jedyną wadą aluminium jest jego niska wytrzymałość. Aby zwiększyć jego wytrzymałość, jest stopiony z magnezem i miedzią.

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup aluminium walcowanego luzem lub na raty. Duży wybór na stanie. Zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Zawsze w magazynie walcowane aluminium cena - najlepsze od dostawcy. Kup walcowane aluminium już dziś. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Dla odbiorców hurtowych cena - korzystna.

Kup okazyjną cenę.

Dowiedz się więcej o produktach, aby wyjaśnić ich podstawowe cechy, złożyć zamówienie, możesz za pośrednictwem strony internetowej naszej firmy "Auremo", która specjalizuje się w dostawie stopów metali nieżelaznych. Oferujemy aluminium walcowane z wyspecjalizowanych magazynów w ilościach hurtowych i detalicznych z dostawą do dowolnego regionu. Wszystkie produkty posiadają atesty, cena jest najlepsza w tym segmencie wyrobów walcowanych. Warunki realizacji zamówień są minimalne. Przy zamówieniach hurtowych na wyroby aluminiowe udzielamy rabatów.