Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Pręt 50NHS, drut, rura

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
50NHS Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Znaczenie

Pręty, rurki 50NHS znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnym przemyśle przy produkcji rdzeni transformatorów, mikrofonów, elementów pamięci komputerowych, anten magnetycznych, detali do maszyn elektrycznych, rdzeni magnetycznych przeznaczonych do eksploatacji w wodzie morskiej.

Charakterystyka techniczna

Bardzo czyste żelazo ferromagnetyczne, krzemionkowe stopy precyzyjne o niskiej koercji na bazie żelaza, niklu lub żelaza, które są stopione z krzemem i magnesem, odnoszą się do tych stopów magnetycznie miękkich. Do tej kategorii należą również ferromagnesy, ferrimagnesy, materiały sproszkowane i kompozytowe. Posiadając dużą przepuszczalność początkową, materiały magnetycznie miękkie mogą namagnesować do nasycenia na słabych polach. Stopy takie topi się w specjalnych piecach metalurgicznych w celu uzyskania wymaganych kształtów, poddając w przyszłości ich wlewki kuciu i walcowaniu. Wykorzystywane są w przemyśle elektromaszynowym, transformatorowym, radiotechnicznym, rdzeniach magnetycznych zmiennego pola magnetycznego, elektrotechnicznej sferze przemysłu, systemach automatyki, teleautomatyce i aparaturze obliczeniowo-pomiarowej.

Produkcja

Skład procentowy według GOST 10 994 — 74

Si Cu Ni S P Mn Fe C Kr
1,1 — 1,4 ≤ 0,2 49,5 — 51 ≤0,02 ≤0,02 0,6 — 1,1 42.03 — 45 ≤0,03 3,8 — 4,2

Stopy żelaza z niklem są wytapiane w otwartym piecu łukowym. Posiadają niewielką zmienność oporu elektrycznego (nie więcej niż 5%), która jest określona przez siłę i istniejącą orientację magnetyczną. Stop ten musi być domieszkowany takimi pierwiastkami jak miedź, mangan, krzem dla wzmocnienia właściwości elektromagnetycznych. Wytop odbywa się w próżni lub środowisku gazu obojętnego. Półfabrykaty o minimalnej grubości produkowane są metodą tłoczenia na zimno z dalszym wyżarzaniem. Odbywa się to w celu zwiększenia właściwości magnetycznych. Permalloy tego gatunku ma ulepszone właściwości i zwiększone namagnesowanie. Stop ten charakteryzuje się znaczną wrażliwością magnetyczną w stosunku do zmian zewnętrznych.

Własności mechaniczne w temperaturze 20 °C.

Produkty Obróbka cieplna Średnica y KCU d5 st św Fe Obróbka cieplna
Rura Temperatura wyżarzania: mm % kJ/ m2 MPa MPa
Wyżarzanie 450-550°С 25 455 650 wyżarzanie

Charakterystyka fizyczna

Opis Identyfikacja
Moduł sprężystości pierwszego rodzaju [MPa] mi
Zdolność grzewcza materiału (lub współczynnik przewodnictwa ciepła) [V/(m/stopień) l
Temperatura wymagana do uzyskania rzeczywistych cech [stopnie] T
Współczynnik rozszerzalności liniowej [1/stopień] (zakres temperatur 20°С) A
Właściwy opór elektryczny [Ohm-mm 2 /m] 0,81 R
Gęstość materiału, [kg/m 3 ] R
Ciepło właściwe materiału [J/(kg/stopień)] (zakres temperatur 20°С) C

Precyzyjny stop miękko-magnetyczny klasy 50NHS jest używany do produkcji sprzętu komunikacyjnego audio i wysokiej częstotliwości. Jest również stosowany do rdzeni transformatorów pulsacyjnych, które pracują bez magnesowania.

Właściwości magnetyczne

Opis Identyfikacja
Pole koercyjne (nie wyższe) [A/m] Hc
Indukcyjność magnetyczna (nie większa) [mH/m] Umaks
Indukcja nasycenia 2 T [V/kg] P1.0/50
Indukcja magnetyczna T, natężenie pola magnetycznego nie mniejsze niż 100, w polu magnetycznym [A/m] B100

Właściwości mechaniczne

Opis Identyfikacja
Krótka odporność na pękanie [MPa] św
Granica przepływu (proporcjonalne obciążenie graniczne) dla trwałej zmiany postaci [MPa] st
Procent wydłużenia przy zerwaniu [ % ] d5
Współczynnik skurczu [ % ] y
Udarność [ kJ/m 2 ] KCU
Twardość Brinella [MPa] -1 125−195 HB

Spawalniczy:

Typ Opis
ograniczona spawalność spawanie jest możliwe przy nagrzaniu do 100-120°С i ostatniej obróbce cieplnej
trudno spawalny w celu uzyskania jakościowego złącza spawanego konieczne jest wykonanie następujących operacji: podczas spawania podgrzanie go do temperatury 200−300°C, obróbka cieplna (wyżarzanie) po spawaniu
weldblea bez stintu spawanie odbywa się bez dalszej obróbki cieplnej lub wcześniejszego ogrzewania

50NHS pręt, drut, dostawca rur

Pręt, drut, rura «Auremo» 50NHS oferuje hurtowy zakup pręta, drutu, rury 50NHS. W magazynie znajduje się szeroka gama półproduktów. Pręt 50NHS, drut, rura są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za przystępną cenę pręta, drutu, rury 50NHS od dostawcy. Możesz łatwo kupić pręt, drut, rurę 50NHS już teraz! Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Zapraszamy do współpracy. Mamy uprzywilejowaną cenę pręta, drutu, rury 50NHS dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Jakość jest gwarantowana przez rygorystyczną zgodność technologiczną produkcji. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Możesz łatwo kupić pręt, drut, rurę 50NHS, łącząc nas w wygodny dla Ciebie sposób. Numery telefonów, adresy e-mail najbliższych biur firmy znajdują się w dziale „Kontakty”. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz menedżer pomoże Ci wybrać produkty, które będą pasować do indywidualnych wymagań. Możesz łatwo kupić produkty już teraz! Pręt, drut, rura 50NHS są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za najlepszą cenę pręta, drutu, rury 50NHS od dostawcy pręta, drutu, rury 50NHS.