Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Blacha, taśma i folia z cyrkonu

Arkusz, taśma (folia)

Cyrkon jest plastycznym i jednocześnie twardym metalem. Pod względem plastyczności cyrkon jest identyczny ze złotem. Można go zwinąć w najcieńszą folię o grubości kilku mikronów. Blachy i taśmy cyrkonowe posiadają szereg niezwykłych właściwości, które pozwalają na wykorzystanie tego typu wyrobów hutniczych jako istotnej części nowoczesnych technologii: w budowie maszyn, przemyśle chemicznym, elektrotechnice, energetyce jądrowej, budowie maszyn.

Właściwości fizyczne Zr

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 91.224
Szybkość utleniania 4, 3, 2, 1, 0
Gęstość [g/cm 3 ]

6.5
Temperatura topnienia 1855°C
Ciepło topnienia kJ/mol 19.2
Przewodność cieplna K [V/m*K] 22.7
Ciepło parowania kJ/mol 567

Produkcja cyrkonu

Arkusze i taśmy cyrkonowe są wytwarzane metodą walcowania na gorąco i na zimno. Według GOST powierzchnia wyrobów gotowych może mieć niewielkie wady: rysy, zmiany koloru, ślady kompresji, które nie naruszają standardowych rozmiarów tolerancji. Zmiana koloru jest również określona normą i bezpośrednio zależy od warunków przechowywania materiału.

Rozmiary arkuszy mogą się różnić w szerokim zakresie w zależności od grubości (od 5 mm), szerokości (500-800 mm) i długości (około 500-2000 mm). W przypadku większych rozmiarów dopuszczalna jest rozbieżność długości do 20 mm. Arkusze cyrkonu mogą mieć określoną, losową i wielokrotną do 100 długości. Jakość wyrobów z walcowania cyrkonu zależy bezpośrednio od składników stopowych. Antymon, bizmut, siarka, cynk, pion obniżają wytrzymałość. Siarka tworzy warstwę siarczkową na powierzchni. W porównaniu z cyrkonem folia ta ma niską temperaturę topnienia, powodując, że blacha staje się krucha podczas utwardzania młotkiem. Główną metodą odkażania jest rafinacja elektrolityczna. W tym przypadku arkusz jest zanurzany w przewodniku elektrolitycznym. Kolejna blacha cyrkonowa pełni rolę katody, na której powierzchni osadza się metal w stanie czystym. Proces ten jest samofinansujący się, ponieważ podczas procesu rafinacji elektrolitycznej powstaje szlam anodowy. Łatwo rozpuszcza się w dużej ilości chemicznych pierwiastków szlachetnych.

Aplikacja cyrkonu

Taśma cyrkonowa jest stosowana w elektrotechnice i inżynierii instrumentalnej do produkcji anod, katod i grzejników elektrycznych oraz elementów o wysokim stabilnym poziomie rezystancji. Takie elementy często wykonuje się z paska cyrkonu o grubości 5−20 µm). Blachy cyrkonowe są szeroko stosowane w energetyce jądrowej, przemyśle chemicznym, budowie maszyn. Arkusze cyrkonu są walcowane na zimno z dodatkiem niobu (do 2,5%), po walcowaniu wyżarzane w próżni, a ich powierzchnia jest trawiona. Blachy cyrkonowe zatrzymują promieniowanie, posiadają szczelny przekrój wychwytu neutronów termicznych oraz odporność na agresywne środowisko. Takie arkusze są używane do obudowy kotła jądrowego i zbiornika ciśnieniowego reaktora chemicznego.

Blacha cyrkonowa, dostawca taśm

Gdzie kupić blachę cyrkonową, taśmę hurtowo? Firma «Auremo» proponuje zakup blachy cyrkonowej, taśmy na najkorzystniejszych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Blacha, taśma, folia cyrkonowa są zawsze na stanie. Możesz je kupić za najlepszą blachę cyrkonową, cena taśmy od dostawcy. Kup blachę cyrkonową, listwę już teraz! Blacha cyrkonowa, cena taśmy jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Sprzedam po okazyjnej cenie blachę cyrkonową,cena taśmy

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana w arkuszach cyrkonu «Auremo», dostawca taśm jest zgodny z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Pełna zgodność ze wszystkimi standardami technologicznymi produkcji zapewnia wysoką jakość gotowego produktu. Arkusze cyrkonu «Auremo», dostawca taśm oferuje najkrótsze terminy dostaw. Nasi doświadczeni menedżerowie są gotowi udzielić fachowej pomocy. Dokonując zakupów hurtowych możesz liczyć na system rabatowy.