Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Proszki metali nieżelaznych

Charakterystyka techniczna

Obecnie proszki metali są często stosowane tam, gdzie wykonanie stopów tradycyjnymi metodami jest trudne lub niemożliwe, np. przy dużej różnicy temperatur topnienia. W zależności od składu stopy proszkowe mogą być stosowane w różnych dziedzinach produkcji przemysłowej. Sproszkowany metal to amorficzna mieszanka bardzo małych części metalowych. W zależności od wielkości tych części proszki dzieli się na ultradrobne (do 0,5 µm), bardzo cienkie (0,5−10 µm), standardowe (10−40 µm), średnie (40−150 µm), grube ( 150-500 urn).

Ze względu na rodzaj i kształt części proszki metali dzielą się na:

równoosiowy o jednakowych wymiarach we wszystkich kierunkach;

włókniste (mają maksymalny rozmiar na długości);

płaskie (mają małą grubość).

Nieruchomości

Proszki metaliczne charakteryzują się ściśliwością, pozorną gęstością proszku, plastycznością. Wydajność jest określona przez prędkość wiązki cząstek neutralnych przechodzącą przez otwór o określonym przekroju. Wysoki poziom plastyczności pozwala na szybsze i bardziej równomierne wypełnienie formy matrycowej. Właściwość ta zależy od wielkości cząstek, ich kształtu, ciężaru właściwego, chropowatości powierzchni. Części o złożonym kształcie i szorstkiej powierzchni mają niską plastyczność. Ściśliwość to zdolność proszku do przyjęcia pod wpływem nacisku pożądanego kształtu i utrzymania go. Im bardziej złożony kształt części, tym większa plastyczność i ściśliwość. Masa swobodnie wysypanego proszku w jednostce objętości wskazuje na pozorną gęstość proszku. Zależy to od ciężaru właściwego materiału i gęstości wypełnienia całej pojemności cząstkami proszku. Duża gęstość pozorna zwiększa gęstość kęsów. Dzięki temu można je znacznie lepiej prasować. Jest to bardzo ważne przy produkcji części maszyn. Produkty wysokoporowate wytwarzane są z proszków metalicznych o małej gęstości pozornej.

Klas

Proszek żelaza można podzielić na 4 klasy według wielkości ziaren: bardzo drobne, drobne, średnie, ziarnistość. Współczesny przemysł wykorzystuje następujące proszki metali nieżelaznych: PNK1, PNE1, PNK2, PNE2 (nikiel), PMA, PM, PMS1, PMS2 (miedź), PO (cyna), PK1, 2 (kobalt), PS1, PS2 (srebrny) i inne. Takie proszki metaliczne są wytwarzane ze stali węglowych, stopowych, szybkotnącego i nierdzewnego mosiądzu, stali, brązu i innych metali.

Proszek molibdenu

Molibden (Mo) jest 42. pierwiastkiem układu okresowego Mendelejewa. Jest to super ogniotrwały metal o jasnoszarym kolorze. Zwykle stosuje się go jako dodatek do stopów żaroodpornych w celu podwyższenia ich właściwości urabialnych. Jego gęstość wynosi około 10,2 g/cm3, temperatura topnienia wynosi 2620 °C, temperatura wrzenia około 4630 °C. Spośród różnych wyrobów z tego metalu (drut, blacha, pręt) najszersze zastosowanie ma proszek klasy MPCH, który zawiera nie mniej niż 99,5% molibdenu. 92% stanowi ziarno proszku (5 µm). Zwykle jest materiałem wyjściowym do dalszej produkcji. Metody metalurgii proszków pozwalają na otrzymywanie kęsów molibdenu o różnej wielkości. Kęsy to specjalne pręty do produkcji drutu i blach.

Proszek wolframu

Wolfram (W) to twardy, ogniotrwały metal o ciemnoszarym kolorze. To jest 84. element tablicy Mendelejewa. Wśród różnych wyrobów wykonanych z tego metalu (drut, blacha, pręt) duże znaczenie ma proszek, bez którego nie można uzyskać słynnego żarnika do lamp. Wolfram jest niezbędny jako dodatek stopowy do stali supertwardych oraz do stopów żaroodpornych i odpornych na zużycie. Węglik wolframu jest głównym składnikiem twardych stopów.

Węglik wolframu

WC to chemiczne połączenie twardego wolframu z węglem. Główną właściwością tego materiału jest bardzo wysoka wytrzymałość, którą można przechowywać w ekstremalnych temperaturach.
Materiał ten jest wykorzystywany jako podstawa do produkcji najtwardszych stopów. Można wyróżnić takie stopy jak WK8, WK6. Cena jest podana w katalogu. Możesz złożyć zamówienie za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zwykle te twarde stopy uzyskuje się przez połączenie proszku metalowego i proszku węglikowego w jedną strukturę.

Dostawca

Chcesz kupić hurtowo proszek z metali kolorowych? Dostawca proszku metali nieżelaznych «Auremo» proponuje zakup produktów na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Proszki metali nieżelaznych są zawsze w magazynie. Możesz je kupić w przystępnej cenie od dostawcy proszku z metali nieżelaznych. Cena proszku z metali kolorowych jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Asortyment metali proszkowych prezentowany u dostawcy «Auremo» jest zgodny z GOST i międzynarodowymi normami jakości. Jakość wyrobów gwarantuje rygorystyczne przestrzeganie standardów technologicznych produkcji. Oferujemy produkty ze stanów magazynowych z dostawą na terenie dowolnego miasta. Nasi specjaliści zapakują i oznaczą Twoje zamówienie. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Cena proszku z metali nieżelaznych uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Proszek z metali nieżelaznych jest zawsze w magazynie. Dostawy realizowane są w możliwie najkrótszym czasie. Kup teraz proszek z metali nieżelaznych. Jeśli dokonasz zakupów hurtowych, otrzymasz specjalne rabaty.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)