Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Selen metaliczny

Charakterystyka ogólna

Selen jest bardziej kruchy, błyszczący, czarny na przekroju niemetaliczny. Jest to 34. element układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Se. Jego nazwa pochodzi od nazwy księżyca w języku greckim. Jego zawartość w skorupie ziemskiej wynosi około 500 mg/t. Główne znaczenie przemysłowe mają występowanie złóż siarczkowych. Czasami można spotkać zanieczyszczenia rodzime. Jego stężenie w oceanach wynosi około 410 -4 mg/l. Ten pierwiastek jest zwykle uzyskiwany ze szlamu z przemysłu elektrolitycznego miedzi.

Właściwości chemiczne

Ze względu na właściwości chemiczne selen jest analogiem siarki. Może to być środek utleniający o wartościowości -6 lub środek redukujący o wartościowości +2. Utlenianie przeprowadza się mniej intensywnie. Nie może palić się samoistnie w powietrzu, tak jak siarka. Można go spalić dopiero po podgrzaniu. Płonie chorobliwie niebieskawym płomieniem, zamieniając się w dwutlenek SeO 2 . W znacznym stopniu reaguje z metalami alkalicznymi w stanie stopionym.

Cechy fizyczne

Se ma kilka modyfikacji w stanie twardym. Szary selen jest bardziej odporny, czerwony jest amorficzny i mniej odporny. Szary selen pachnie podczas ogrzewania i zaczyna odparowywać brązowymi kłębami pary przy dalszym ogrzewaniu. Para skrapla się w postaci czerwonych alotropowych kryształów podczas szokowego chłodzenia.

Właściwości fizyczne Se

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 78,96
Szybkość utleniania 6, 4, -2
Gęstość [g/cm 3 ]

4,79
Temperatura topnienia 117°С
Ciepło topnienia kJ/mol 5.23
Przewodność cieplna K [V/m*K] 0,52
Ciepło parowania kJ/mol 59,7

Aplikacja

Najważniejszymi właściwościami wielu związków tego pierwiastka (selenków) są właściwości półprzewodnikowe, które są zachowane w stopie z innymi składnikami. Obecnie do produkcji nowoczesnych półprzewodników stosuje się selenki bizmutu, antymonu, ołowiu, cyny, lantanowców. Bardzo ważne są również właściwości fotoelektryczne i termoelektryczne selenków. 74 Se jest stabilnym izotopem, który może służyć jako podstawa lasera plazmowego o dużej mocy w ultrafiolecie. Radioaktywny izotop 75 Se jest wykorzystywany do defektoskopii jako potężne źródło promieniowania gamma. Mikrododatki znajdują zastosowanie w medycynie, rolnictwie, materiałach farmaceutycznych, produktach witaminowych. Jakość selenu inżynieryjnego określa GOST 10 298-79.

Dostawca metalicznego selenu

Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup selenu metalicznego. Szeroka gama gatunków jest prezentowana w magazynie. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Sztabka selenu jest zawsze w magazynie. Możesz kupić towary w najlepszej cenie od dostawcy selenu metalicznego. Kup selen metaliczny już teraz. Cena selenu metalicznego jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Ogromna gama półfabrykatów może być dostarczona hurtowo za rozsądną cenę od dostawcy metalicznego selenu «Auremo». Ceny selenu metalicznego kształtują się zgodnie z technologicznymi szczegółami produkcji bez dodatkowych kosztów. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. W razie potrzeby produkty mogą przejść dodatkową kontrolę. Mamy najkrótsze terminy dostaw. Współpracujemy z doświadczonymi menedżerami, którzy zawsze są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Produkty hutnicze z metali rzadkich są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za przystępną cenę metalicznego selenu od dostawcy. Jeśli kupisz selen metaliczny hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty.