Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Mosiądz europejski

Charakterystyka techniczna

Wszystkie mosiądze można podzielić na dwuskładnikowe (proste) i wieloskładnikowe (specjalne). Mosiądz dwuskładnikowy składa się z miedzi i cynku. Taki mosiądz ma dobre właściwości wytrzymałościowe, odporność na korozję. Jest materiałem plastycznym. Jest szeroko stosowany w przyrządach i elektrotechnice, produkcji zegarków, okuć meblowych, zaworów odcinających i rur.

Cu zn Pb% Fe P Śr Bi
62-96% 34,22−4,5% ≤ 0,07% ≤ 0,2% ≤ 0,001% ≤ 0,005 ≤ 0,002%

Dwuskładnikowe mosiądze składają się głównie z miedzi, cynku i pierwiastków resztkowych w niewielkich ilościach.

Mieszalność cynku

Poziom granicy mieszalności cynku z miedzią w niskiej temperaturze wynosi nie więcej niż 39%. Wraz ze wzrostem temperatury mieszalność maleje i wynosi 32% w temperaturze 905°C. Dlatego mosiądze zawierające 39% cynku mają budowę jednofazową. Jeśli dodać większą ilość cynku do stopionej miedzi, cynk nie rozpuści się całkowicie. Dlatego mosiądz po zastygnięciu będzie bardzo twardy i kruchy. Stopy Duplex mają wysoką wytrzymałość, ale niską plastyczność w porównaniu do jednofazowych mosiądzów. Jeśli ilość cynku wynosi do 30%, wytrzymałość stopu wzrasta bez utraty plastyczności.

Obróbka ciśnieniowa

Większość mosiądzów jest dobrze obrabiana ciśnieniowo. Mosiądz jednofazowy jest bardzo plastyczny. Można je łatwo odcedzić na gorąco lub na zimno.

Dostawca

Firma «Auremo» proponuje zakup mosiądzu europejskiego na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowana jest szeroka gama towarów wysokiej jakości. Cena mosiądzu europejskiego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupujesz produkty hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw. Zapraszamy do współpracy.

Kup w okazyjnej cenie

Europejski dostawca mosiądzu «Auremo» specjalizuje się w dostawach walcowanych metali nieżelaznych. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Jakość jest gwarantowana przez rygorystyczną zgodność technologiczną produkcji. Mosiądz europejski jest zawsze dostępny. Możesz go kupić w przystępnej cenie europejskiego mosiądzu od europejskiego dostawcy mosiądzu. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić fachowej pomocy. Możesz łatwo kupić mosiądz europejski, łącząc nas w dogodny dla Ciebie sposób. Numery telefonów, adresy e-mail najbliższych biur firmy podane są w dziale „Kontakty”. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz menedżer pomoże Ci wybrać produkty, które będą pasować do Twoich indywidualnych wymagań.