Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Odlew wykonany z brązu

Ogólna charakterystyka odlewania

Brąz jest stopem na bazie cyny i miedzi. Jest stopiony z krzemem, aluminium, pionem, berylem lub innymi pierwiastkami. Wszystkie brązy można podzielić na gatunki odlewnicze i odkształcalne. Odlewanie półfabrykatów jest skomplikowanym procesem, gdy specjalnie przygotowana forma zostaje wypełniona stopionym materiałem. Po całkowitym schłodzeniu finalny produkt kierowany jest do dalszej obróbki.

Główne rodzaje brązów odlewniczych

Brązy cynowe: CuSn4Zn4Pb17, CuSn10Fe1, CuSn10Zn10, CuSn5Zn5Pb5, CuSn8Zn4. Ich głównymi zaletami są wysokiej jakości właściwości odlewnicze tych gatunków. Charakteryzują się niską temperaturą topnienia. Posiadają niski współczynnik skurczu w porównaniu z innymi stopami podczas odlewania. Te brązy są używane do wytwarzania produktów o skomplikowanych kształtach.

Brązy aluminiowe: CuAl10Fe4Ni4, CuAl9Mn2, CuAl10Fe3Mn2, CuAl9Fe3. Właściwości odlewnicze odróżniają je od stopów cyny. Mają większy współczynnik skurczu. Porowatość nie powstaje przy tym. Powstają gęste odlewy o wysokiej wytrzymałości właściwej. Wprowadzenie niewielkiej ilości fosforu znacząco poprawiło ich jakość podczas odlewania półproduktów.

Stopień brązu

Twardość HB 10 -1

Temperatura topnienia odlewu (°С)

σ в (MPa)

CuAl9Mn2 70−90 MPa 1080-1150° 392-392
CuSn5Zn5Pb5 60-70 MPa 1250-1300° 147-176
CuSn8Zn4 75 MPa 1100-1150° 196-196
CuAl9Fe3 100 MPa 1080-1150° 490-392

Uwaga: Zakres σ v w (MPa) jest podany dla odlewania kokilowego lub piaskowego.

Różnorodność odlewów z brązu:

- odlewanie odśrodkowe;
— odlewanie skorupowe;
— odlewanie kokilowe;
— odlewanie ciśnieniowe;
— odlewanie w formach piaskowych;
— odlewanie próżniowe;
— odlewy inwestycyjne:
— odlew bezwnękowy.

Kwasy odlewane o wymaganej kategorii wytrzymałości są wykończone po wtórnej obróbce cieplnej (hartowanie i odpuszczanie, normalizowanie) zgodnie z GOST 8479-70. Odkuwki są stosunkowo zgrubnym odwzorowaniem kształtów wyrobów gotowych. Nie wymagają dużych nakładów na dalszą obróbkę. Ekonomiczne kształty konstrukcyjne odkuwek pozwalają na wykonywanie obróbki wlewków z najwyższą wydajnością produkcyjną przy jak najmniejszej ilości odpadów. Metodą odlewania odśrodkowego można otrzymać odlewy z brązu (drążone pręty, koła zębate, pierścienie, koła, tuleje) o masie do dwóch ton i średnicy do 1500 milimetrów. Elementy te są wykańczane po wstępnej obróbce skrawaniem z zadanym naddatkiem. Odlewy bezwnękowe wykonujemy metodą schładzania (ślizgi, łożyska stopni, płaskowniki, bloki ślizgowe) o wadze w zakresie do dwóch ton i wymiarach do 2000 mm. Wszystkie stopnie brązu są w pełni zgodne z wymaganiami GOST 493-79, GOST 613-79.

Dostawca odlewów z brązu

Firma «Auremo» oferuje hurtowy zakup odlewów z brązu. W magazynie znajduje się szeroka gama towarów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Odlewy z brązu są zawsze dostępne. Możesz go kupić w najlepszej cenie od dostawcy odlewów tytanowych. Kup odlew z brązu już teraz! Cena odlewów z brązu jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Dostawca odlewów z brązu «Auremo» oferuje zakup walców nieżelaznych do krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Doświadczenie naszej firmy pozwala na bezproblemowy zakup produktów. Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. W katalogu prezentowany jest szeroki wybór produktów. Odlewy z brązu są zawsze dostępne. Cena odlewu z brązu uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Cena odlewów z brązu jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych. Współpracujemy z doświadczonymi menedżerami, którzy mogą pomóc w hurtowym zakupie odlewów z brązu. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Zapraszamy do współpracy. Tutaj znajdziesz przystępną cenę od dostawcy odlewów z brązu.