Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Kobalt (pasek, arkusz, surówka, wlewki)

Kobalt jest 27 pierwiastkiem układu okresowego Mendelejewa. Jest oznaczony jako Co (z łac. — Cobaltum). Jest to srebrzysty metal z niebieskawym, żółtawym lub różowawym odcieniem, który pojawia się z powodu warstwy tlenku na powierzchni.

Historia

Nazwa kobaltu pochodzi od niemieckiego słowa „Kobold”, które oznacza zamieszkującego jaskinię gnoma. Podczas wyżarzania kopalnie kobaltu zawierające arsen wydzielają toksyczne lotne tlenki AsO. Starożytni Norwegowie uważali, że częste zatrucia przy wytapianiu srebra są intrygami złego ducha gór. Dlatego nazwali ten materiał w ten sposób. W 1735 roku szwedzkiemu chemikowi George'owi Brandtowi udało się wydzielić z minerału nieznany wówczas materiał, któremu nadano nazwę trywialną. Chemik dowiedział się również, że pochodne tego pierwiastka nadają szkłu niebieski kolor. Właściwość ta była wykorzystywana w czasach starożytnego Babilonu i Asyrii.

Charakterystyka techniczna

Kobalt jest twardym metalem, który ma dwie modyfikacje: α — modyfikacja (odporny na temperaturę 427 °C, modyfikacja β (sieć sześcienna centrowana na ścianie — odporny na temperaturę 427 — 1120 °C). Kobalt jest ferromagnesem z punktem Curie 1121 °C.

Cechy fizyczne

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 58,93
Szybkość utleniania 3, 2, 0, -1
Gęstość [g/cm 3 ]

8.9
Temperatura topnienia wynosi 1400° 1494°С
Ciepło topnienia kJ/mol 15.48
Przewodność cieplna K [V/m*K] 100
Ciepło parowania kJ/mol 389,1

Aplikacja kobaltu

— chemia przemysłowa (kataliza reakcji chemicznych);

— do produkcji magnesów trwałych stosuje się stop zawierający do 50% Co, chromu i wanadu;

— stapianie z kobaltem może zwiększyć żaroodporność stopu i poprawić właściwości mechaniczne stali poprzez uczynienie jej materiałem narzędziowym (wiertła, frezy itp.)

— właściwości magnetyczne stopów kobaltu pozwalają na zastosowanie ich w rdzeniach transformatorów, silnikach elektrycznych, urządzeniach do zapisu magnetycznego;

— krzemek CoSi jest doskonałym materiałem termoelektrycznym do generatorów termoelektrycznych o wysokim współczynniku wypełnienia efektu użytecznego;

— radioaktywny 60 Со jest stosowany w medycynie, defektoskopii gamma, do napełniania reaktorów jądrowych;

— litowo-kobaltowy jest wysoce skuteczną elektrodą dodatnią w produkcji akumulatorów litowych.

Dostawca

Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup wyrobów kobaltowych. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Arkusze kobaltu, taśmy, wlewki, pręty są zawsze w magazynie. Możesz je kupić w najlepszej cenie od dostawcy blachy kobaltowej. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup blachę kobaltową, listwę już teraz! Blacha kobaltowa, cena taśmy jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Szeroka gama produktów jest prezentowana w firmie «Auremo». Oferujemy metale rzadkie i ogniotrwałe w przystępnej cenie. Nasi specjaliści zawsze służą pomocą w doborze potrzebnych produktów, od których zależy sprawność i niezawodność przyszłego sprzętu. Blacha kobaltowa, ryż paskowy w zależności od wielkości zamówienia i dodatkowych warunków dostawy. Arkusze kobaltu, taśmy, wlewki są zawsze w magazynie. Istnieje najlepsza cena blachy kobaltowej, taśmy w aktualnym segmencie wyrobów hutniczych. Jeśli kupisz blachę kobaltową w postaci hurtowej, otrzymasz specjalne rabaty. Współpracując z blachą kobaltową «Auremo», dostawcą taśm, odkrywasz naprawdę niezawodnego partnera.