Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Tul metaliczny

Charakterystyka ogólna

Tul jest miękkim srebrzystobiałym metalem należącym do grupy lantanowców. Jest pierwiastkiem ziem rzadkich 3. grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Tm. Liczba atomowa to 69. Liczba atomowa to 168,9. Został wynaleziony w 1879 roku przez szwedzkiego naukowca Pera Teodora Cleve'a podczas poszukiwań dodatków do tlenku erbu. Czysty metal uzyskał dopiero 30 lat później Richardson, który zmierzył jego masę atomową. Ma swoją nazwę na cześć północnej legendarnej wyspy Thule. Jego zawartość w skorupie ziemskiej wynosi 2710 -5 %. Najbogatszymi minerałami są ksenotym, euksenit, monacyt.

Właściwości chemiczne i fizyczne

Tul ma ciężar właściwy 9318 g/cm³ i należy do twardych lantanowców. Można go łatwo przetwarzać. Temperatura topnienia wynosi około 1545 °C, a temperatura wrzenia 1947 °C. Łatwo rozpuszcza się w kwasach mineralnych.

Właściwości fizyczne Tm

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 168.9342
Liczba atomowa 69
Gęstość [g/cm 3 ]

9.321
Temperatura topnienia 1545°С
Szybkość utleniania 3,2
Przewodność cieplna K [V/m*K] 16,9
Objętość cząsteczkowa cm 3 /mol 18.1

Aplikacja

Znajduje zastosowanie w energetyce jądrowej, do produkcji specjalnych emalii, które mogą pochłaniać promieniowanie. Jony tulu wzbudzają promieniowanie podczerwone o długości fali 1,91 µm. Służą do produkcji laserów o przestrajanym sygnale. Tul jest cennym materiałem termoelektrycznym. Jest również stosowany w magnetycznych nośnikach danych. Izotop 170 Tm jest stosowany w pakietach rentgenowskich i wykrywaczach defektów metalowych. Rozwija się zastosowanie tulu jako paliwa do pali jądrowych. Monotellurek tulu ma dużą siłę elektromotoryczną z wysokim współczynnikiem działania użytecznego. Jest podstawą przetwornika termicznego i może regulować właściwości półprzewodnikowego tellurku ołowiu. Wraz z innymi pierwiastkami ziem rzadkich tul i jego stopy są wytwarzane w postaci drutu, pręta, blachy, folii.

Dostawca

Dostawca metalicznego tulu «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. Szeroka gama gatunków jest prezentowana w magazynie. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Sztabka tulowa jest zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty w przystępnej cenie tulu metalicznego od dostawcy. Kup tul metalowy już teraz! Cena metalu Thulium jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych. Kupując wyroby hutnicze z metali nieżelaznych u dostawcy tulu metalicznego «Auremo», odkrywasz naprawdę niezawodnego partnera.

Kup tul metalowy w okazyjnej cenie

„Auremo” dostawca thulium metal sprzedaje metale rzadkie i nieżelazne na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór wyrobów z tulium i jego stopów. Cena metalicznego tulu uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz tul metaliczny hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Dostawa jest realizowana w najkrótszych terminach.