Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Folia molibdenowa (pasek)

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
MCH Kupić magazyn, sprawdź dostępność
MCHVP Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Folia molibdenowa to produkt końcowy płaski z wyrobów hutniczych o grubości do 0,02 mm. Wykonany jest z gatunku MCH, który zawiera nie mniej niż 99,9% Mo. Materiał ten staje się bardzo plastyczny po podgrzaniu. Dzięki temu walcowanie folii może być znacznie cieńsze niż aluminium. Folia molibdenowa ma nie tylko wysoką wytrzymałość, ale także elastyczność. Z łatwością może przybrać dowolny kształt. Jest odporny na korozję, działanie pierwiastków chemicznych, roztworów stężonych kwasów mineralnych i zasad. Taka folia jest odporna na ciepło i gorąco. Posiada biologiczną obojętność i bezpieczeństwo, wysoki efekt termostatyczny, niski współczynnik termiczny. Folia molibdenowa spełnia najbardziej rygorystyczne normy. Dzięki temu nadaje się do zastosowania w każdej dziedzinie. Taśma molibdenowa (folia) jest zawsze w magazynie. Możesz go kupić za przystępną cenę taśmy miedzianej od dostawcy.

Właściwości fizyczne

Opis Identyfikacja
Temperatura charakterystycznego odbioru w °С 20°C
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej α [1/°С] 4,9x10-6
Gęstość [g/cm3] 10.2
Temperatura topnienia 2620°C
Ciepło właściwe w 20 °C [J/(kg/deg)] 0,256
Przewodność cieplna K [V/m*K] 142
Specyficzny opór elektryczny R Ωhm-mm2/m 0,054

wady

Praktycznie jedyną wadą jest wysoki koszt własny folii molibdenowej, o ile molibden należy do pierwiastków ziem rzadkich i trudno go wyizolować w stanie czystym. Poza tym jest metalem ogniotrwałym i mało przetworzonym.

Produkcja

Folia molibdenowa produkowana jest wg warunków technicznych 48−19−245−84. Wykonany jest z certyfikowanego wysokiej jakości molibdenu o czystości 99,95% metodą „zimno-gorąco” na ściśle kontrolowanych urządzeniach. Dopóki gorący molibden łatwo reaguje z gazami atmosferycznymi, stosuje się najnowocześniejsze technologie ochrony chemicznej.

Najpierw za pomocą metalurgii proszków otrzymuje się kęs molibdenu. Następnie kęs należy podgrzać i rozbić na kuźni obrotowej do postaci cienkiej blachy. Po ciągnieniu na gorąco otrzymuje się gorącą folię molibdenową. Po przekształceniu arkusza w folię walcowanie można kontynuować w normalnej temperaturze. Folia ma bardzo gładką powierzchnię. Tlenki usuwa się gorącym roztworem sody kaustycznej lub przez wypalanie (t° 1000°C) w atmosferze wodoru. Produkcja drutu molibdenowego

Rzeczywista temperatura wyżarzania, ° С Grubość folii molibdenowej
1500-1550 200 — 800 µm
1450-1500 801 — 1000 urn
1400-1450 1001 — 1250 urn
1300-1350 1251 — 2500 urn

Aplikacja

Szybki rozwój nowoczesnych technologii robotycznych, inżynierii aparatury, energetyki jądrowej, budowy maszyn, przemysłu petrochemicznego, medycyny zwiększa zapotrzebowanie na folie z metali ogniotrwałych. Listwy molibdenowe, folie stosowane są najczęściej w:

— energetyka jądrowa;

— kompleks wojskowo-przemysłowy;

- przemysł chemiczny;

— radioelektronika i elektrotechnika;

— do produkcji ekranów termicznych, urządzeń elektro-próżniowych.

Dostawca folii molibdenowej (taśmy).

Firma «Auremo» proponuje zakup wyrobów z folii molibdenowej (taśm) po najkorzystniejszej cenie. W magazynie prezentowana jest szeroka gama towarów wysokiej jakości. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Bez problemu kupisz folię molibdenową MCH. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. W przypadku hurtowego zakupu folii molibdenowej (taśmy) otrzymają Państwo specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw.

Kup w okazyjnej cenie

Dostawca folii molibdenowej (pasek) «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe. Oferujemy folię molibdenową (pasek) w przystępnej cenie folii molibdenowej (pasek). Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Jakość jest gwarantowana przez rygorystyczną zgodność technologiczną produkcji. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Możesz łatwo kupić folię molibdenową (pasek) łącząc nas w dogodny dla Ciebie sposób. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz menedżer pomoże Ci wybrać produkty, które będą pasować do Twoich indywidualnych wymagań.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)