Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Fajka wykonana ze stopu niklu 201.

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
NP2 2.4060 N02200 Ni99.6 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
NP2 2.4061 N02201 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Historia

Żelazo i miedź służyły ludzkości przez wiele stuleci. Nikiel serwowano nie dłużej niż 250 lat. Po wydobyciu rudy miedzi mieszkańcy Saksonii natrafili na tak nieznaną skałę, która nie poddawała się procesowi przetapiania. Metal ten został zidentyfikowany w 1751 roku przez szwedzkiego metalurga Axela Cronstedta, który uważał nikiel za półmetal. Materiały, które swoimi właściwościami były podobne do niemetali i metali, nazywano półmetalami. Początkowo nikiel był pożądany tylko dla jubilerów. Niemożliwe było zastosowanie go w sektorze produkcyjnym ze względu na dodatki siarki. Wraz z początkiem XX wieku i pojawieniem się nowych technologii blask niklu mógł przyćmić srebro i złoto.

Długo pielęgnowane marzenie metalurgów o produkcji różnorodnych gatunków stali nierdzewnej w końcu się spełniło.

Nieruchomości

Nikiel jest bardzo twardym, w dotyku, ciągliwym metalem. Łatwo jest pracować w dół. Jest pokryty ochronną warstwą utleniającą, która zapobiega korozji w powietrzu o normalnej temperaturze. Rurka niklowa wytrzymuje gazowe, płynne, agresywne środowisko oraz nagrzewanie do temperatury 850°C. Ze względu na dużą plastyczność możliwe jest wytwarzanie różnych rodzajów rur (walcowanie, toczenie, gięcie). Jedyną wadą stopu jest dodatek siarki, który może tworzyć warstwę siarczku na powierzchni sprzętu, czyniąc stop bardziej kruchym w wysokich temperaturach.

Produkcja

Rury niklowe mogą być produkowane w różnych średnicach. Mogą być dostarczane zwinięte w zwoje lub po prostu proste. Przekrój poprzeczny może być okrągły, prostokątny, owalny, trójkąt równokątny, kwadratowy i wypukły wielokąt równoboczny o stałej grubości ścianki na całej długości. Produkty tego typu mogą mieć zaokrąglone rogi na całej długości. Niemniej jednak odnoszą się one do rur, ponieważ przekrój poprzeczny na zewnątrz i do wewnątrz ma podobną orientację i koncentryczny kształt. Powierzchnia może być polerowana lub może być dodatkowo pokryta. Na życzenie rura może mieć na końcach gwint, wygięcie cewki, kołnierze, przegrody, pierścienie. Można go również wiercić i rozszerzać. Można go zwężać w celu uzyskania wyższych i utwardzać szczelne połączenia za pomocą śrub lub kołków.

Chemia

Ni Si Fe C Mn Cu Mg zn P S P Pb, Sn, Sb, Bi, As
Podstawa ≤0,15 ≤0,1 ≤0,1 ≤0,05 0,1 0,1 ≤0,07 ≤0,0,02 ≤0,005 ≤0,02 ≤ 0,02

Aplikacja

Stosowany w produkcji agregatów skraplających. W przemyśle chemicznym takie rury służą do transportu substancji agresywnych (np. do transportu kwasów i zasad, ponieważ nikiel w kontakcie z nimi nie zakwasza). Rura niklowa 201 jest również wykorzystywana do produkcji wodoru. O ile Ni jest odporny na działanie korozji dymowej i kwasowej, jest potrzebny do produkcji narzędzi dla przemysłu chemicznego, spożywczego i papierniczego. Jest również potrzebny w produkcji skraplaczy pary i igieł wtryskowych.

Dostawca rur niklowych

Dostawca «Auremo» oferuje zakupy hurtowe. W magazynie znajduje się szeroka gama półproduktów. Tutaj możesz znaleźć przystępną cenę od dostawcy rur niklowych. Kup fajkę niklową już teraz! Cena rur niklowych jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Dostawca «Auremo» jest uznanym ekspertem na rynku rur i złączek rurowych. Posiadamy biura w Europie Wschodniej, dzięki czemu jesteśmy w stanie nawiązać szybką współpracę z partnerami biznesowymi. Doświadczenie firmy «Auremo» pozwala na zakup rur w szerokim asortymencie. Możesz łatwo kupić rurę niklową hurtowo. Firma «Auremo» to solidny dostawca rur niklowych, który zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Cena fajki niklowej jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Firma kurierska dostarczy Twoje zamówienie w możliwie najkrótszym czasie. Kup fajkę niklową już teraz! Tutaj możesz znaleźć przystępną cenę rur niklowych od dostawcy.