Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Elektroda węglikowa wykonana z tytanu

Główne obszary zastosowań TiC

Obecnie węglik tytanu jest niezbędny w obróbce narzędzi. Można z niego wytwarzać twarde stopy metalowo-ceramiczne w postaci elektrod do lamp łukowych.
Stosowany jest w postaci elektrod przy elektrolizie katody rtęciowej oraz przy rozbijaniu amalgamatu sodowego. Jest szeroko stosowany w postaci dodatku do grafitu lub jego analogów. Elektrody na bazie TiC stosowane są w procesie tlenowo-elektrycznego cięcia stali pod wodą. W ten sposób jednostkowe zużycie elektrody zmniejsza się 7-10 razy mniej w porównaniu z elektrodami standardowymi.

Inne obszary zastosowania TiC

— masa wypełniająca do narzędzi diamentowych;

— materiał na tygiel, łodzie, w których odparowuje aluminium.

— ekran przeciwpożarowy pieców elektrycznych;

— obudowy ochronne termopar metalowo-ceramicznych;

— obróbka materiałów półprzewodnikowych, dielektryków, aluminium, szkła, kamienia naturalnego;

— materiał ścierny do obróbki stali, surówki, metali i stopów metali nieżelaznych.

Właściwości elektrod z węglika tytanu

Podczas cięcia elektrodą TiC można zaobserwować samopodtrzymujące się spalanie, zajarzanie lekkiego łuku. Otrzymana wycinanka będzie wysokiej jakości.
Przy wtryskiwaniu elektrody w kompozycji grafitowej zwiększa się efektywność elektrolizy roztworów wodnych. W przypadku zwiększenia zawartości TiC w elektrodzie do 30% nastąpi znaczne zmniejszenie przeciążeń oraz uwolnienie tlenu i wodoru. Przy tym gęstość prądu wyniesie 10 ~ 2 — 10 ~ 4 A/cm 2 . Przy wyższej zawartości węglików (powyżej 30%) dalsze zmniejszanie naprężeń nie nastąpi.
Podczas nakładania powłoki aluminiowej na tworzywo sztuczne jej wykorzystanie w charakterze elementu grzejnego staje się utrudnione ze względu na cięcie wysokotopliwych złożonych elektrod rurowych.
W tyglach z węglika tytanu przeprowadza się odparowywanie próżniowe metali niskotopliwych, takich jak miedź, cyna, argentum. Do pieców elektrycznych stosuje się gatunki stopowe TiN — TiC — Cr w postaci elektrody grafitowej.

Produkcja

W skład elektrod TiC wymagane są następujące składniki: Fé — 0,1 — 0,6%, C — 0,1 — 0,2%; Ti — 79,2 — 80% i C 19,4 — 20,2%. Tytan węglikowy produkowany jest z następujących frakcji: F — 320, F400, F360, F500, F800, F600, F1200, F1000.

Dostawca

Dostawca elektrod węglikowo-tytanowych «Auremo» proponuje zakup towaru po najkorzystniejszej cenie elektrody węglikowo-tytanowej. W budynku magazynowym istnieje szeroki wybór jakościowych produktów, które odpowiadają GOST i międzynarodowym standardom jakości. Dostępność produktów i sprawność dostaw uwarunkowana jest posiadaniem centrali w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej. Możesz łatwo kupić towary u dostawcy wyrobów tytanowych. Cena uzależniona jest od zakresu zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz elektrodę tytanowo-węglikową hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty.

Kup w okazyjnej cenie

Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Jakość jest gwarantowana przez rygorystyczną zgodność technologiczną produkcji. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić fachowej pomocy. Kup elektrodę węglikowo-tytanową podłączając najbliższą siedzibę. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz manager pomoże Ci wybrać produkty odpowiadające Twoim indywidualnym wymaganiom. Kup produkty za chwilę! Elektroda węglikowo-tytanowa jest zawsze w magazynie. Jest najlepsza cena elektrody z węglika tytanu od dostawcy elektrody z węglika tytanu. Kup towar za chwilę! Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
E-mail:
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)