Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Metaliczny wanad

Charakterystyka techniczna

Wanad to gruboziarnisty materiał o srebrnym kolorze. Pomimo faktu, że jest dość powszechny w skorupie ziemskiej, jego przemysłowe zastosowanie rozpoczęło się nie tak dawno temu. Powodem jest to, że metal ten jest rozproszony w różnych skałach i minerałach, a jego wydobycie i obróbka wymaga zastosowania nowoczesnych technologii. Wanad ma następujące właściwości:

Symbol chemiczny. V
Środek ciężkości. 6,11 g/cm³
Temperatura topnienia 2160K (1887°C)
Temperatura wrzenia 3650 K (3377 °C)
Ciepło właściwe topnienia 17,5 kJ/mol
Ciepło właściwe parowania 460 kJ/mol
Stopień utlenienia 5, 4, 3, 2, 0

Aplikacje

Obecnie do produkcji żeliwa i stali stosuje się stopy z wanadem, dodatkowo metal ten dodaje się do tytanu w celu polepszenia jego właściwości. Wanad jest również stosowany jako katalizator w produkcji kwasu siarkowego. Ponadto współczesna nauka umożliwiła wykorzystanie metali ogniotrwałych w medycynie, tekstyliach, szklarstwie oraz przemyśle farb i lakierów. Większość wydobywanego wanadu jest wykorzystywana do produkcji stali walcowanej żaroodpornej. Znacznie zwiększa odporność cieplną metali, a także eliminuje kruchość. Stopy te mogą służyć jako podstawa ogniotrwałych materiałów konstrukcyjnych w energetyce jądrowej i przemyśle lotniczym.

Dostawca

Dostawca Auremo oferuje zakup wanadu metalicznego luzem lub na raty. Pełna zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Wanad jest dostarczany ze specjalistycznych magazynów dostawcy „Auremo” z dostawą w dowolnym mieście. Auremo" oferuje zakup metali ogniotrwałych na korzystnych warunkach, cena jest optymalna.

Kup, okazyjna cena.

Oferujemy stopy wanadu, cena - ze względu na cechy technologiczne produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Na stronie firmy wyświetlane są informacje o najnowszych dostawach produktów. Cena zamówienia uzależniona jest od ilości oraz dodatkowych warunków dostawy. Dostawca oferuje stopy wanadu luzem lub na raty. Posiadamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla wszystkich wyrobów walcowanych żaroodpornych. W tym segmencie Auremo jest rentownym dostawcą.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)