Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Stop lutowniczy

Znaczenie

Lut to metal lub stop używany w stanie stopionym do łączenia części metalowych. Temperatura topnienia lutu powinna być niższa niż temperatura topnienia łączonych elementów. Później, gdy ostygnie, da mocne połączenie.

Procentowy skład lutu

Lutować Sn Śr Pb
Potsu-40-2 39 - 41 1,5 do 2 Podstawa
POSU-30-2 29 - 31 1,5 do 2 Podstawa
POS-40 39 - 41 0,005 do 0,5 Podstawa
POS-61 60 - 62 0,005 do 0,5 Podstawa
POS-30 29 - 31 0,005 do 0,5 Podstawa

Najpopularniejsze luty cynowo-ołowiowe są klasy PIC. Wartość liczbowa: 30, 40, 61 itd . odzwierciedla procentową zawartość cyny w stopie.

Używać

Podczas instalowania złączy za pomocą POS należy wykonać połączenie rdzeni kablowych, metalowych osłon kabli z aluminium, końcówek oczkowych, złączy ołowianych lub mosiężnych, wykonać uziemienie osłon metalowych, ekranów, pancerzy kabli zgodnie z GOST 1499-70 .

- POS 40 - lutowanie drutów mosiężnych, żelaznych i miedzianych.

- POS30 - lutowanie blach mosiężnych, miedzianych, żelaznych, ocynkowanych i ocynkowanych, blach białych, sprzętu radiowego, drutu bandażowego silników elektrycznych oraz węży elastycznych.

- POS 61 - filigranowe lutowanie najcieńszych drutów. Wysoka zawartość cyny obniża temperaturę topnienia lutu.

Według TU 48-0220-62-94 gatunek lutu ПОС36 zawiera: cynk - 63%, cyna - 36%. Służy do wykonywania zakończeń tulejek, lutowania rdzeni kabli, jest lutowana do metalowych osłon kabli z tulejkami ołowianymi, mosiężnymi i aluminiowymi; ekrany uziemiające, osłony i kable pancerne.

lutować Aplikacja:
POS61. Do cynowania i lutowania urządzeń elektrycznych i radiowych, precyzyjnych urządzeń ze szwami o wysokiej szczelności, płytek drukowanych nie dopuszczających do przegrzania. Bez antymonu.
POSK2-18. Lutowanie i lutowanie elementów ceramicznych i metalizowanych. Bez sb.
POWSK50-18 Obróbka materiałów proszkowych, części wrażliwych na przegrzanie ceramiki-metalu oraz do lutowania stopniowego kondensatorów. Bez sb.
PIC40 Lutowanie i cynowanie elementów z blachy ocynkowanej z uszczelnionymi szwami oraz urządzeń elektrycznych. Bez antymonu.
POSSU25-05. Lutowanie i cynowanie grzejników. Zawiera śladowe ilości antymonu, dobry do lutowania elementów ocynkowanych i ocynkowanych.
POSSu95-5. Stosowany w przemyśle elektrycznym do lutowania rurociągów przeznaczonych do ogrzewania. Zawiera antymon.
POM2. Niskotemperaturowe lutowanie miękkie. Lut o wysokiej temperaturze topnienia.
PIC30. Dostępne z drutu żeliwnego i okrągłych prętów wypełnionych rurkami z topnikiem i proszkiem. Bez antymonu.
POSSU18-05. Do cynowania i lutowania rur w wymiennikach ciepła i lampach elektrycznych. Dobre do lutowania części cynkowanych i ocynkowanych. Zawiera śladowe ilości antymonu.
POSSU25-2. Stosowany w zastosowaniach motoryzacyjnych. Zawiera antymon.
POSSu8-3 Branża żarówek. Zawiera antymon.
POS10 Produkcja styków do urządzeń elektrycznych i przekaźników oraz do cynowania i napełniania wtyczek sterujących do silników lokomotyw. Nie zawiera antymonu.
POSSu18-2. Stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Zawiera antymon.
POSSu40-2 Stosowany do cynowania i lutowania elementów lodówek oraz opakowań z cienkiej blachy. Zawiera antymon. Lut do szerokiego zakresu zastosowań.
POSSu10-2 Stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Zawiera antymon.
POSSu15-2 Używany do zastosowań motoryzacyjnych. Zawiera antymon.
POSSU50-05. Do cynowania i lutowania chłodnic lotniczych, lutowania sprzętu gospodarstwa domowego z dalszym cynowaniem cyną spożywczą. Zawiera śladowe ilości antymonu, doskonały do lutowania wyrobów ocynkowanych i ocynkowanych.
POS61M Do cynowania i lutowania bardzo cienkich (do 0,2 mm) części: folii, drutu miedzianego, płytek drukowanych w przemyśle jubilerskim i elektronicznym. Bez antymonu. Lutowanie i lutowanie twarde w kąpielach i tyglach jest zabronione.
POSSU35-05. Do cynowania i lutowania osłon ołowianych kabli, produktów elektrycznych i mało krytycznych oraz opakowań z cienkiej blachy. Zawiera śladowe ilości antymonu, doskonały do lutowania elementów ocynkowanych i ocynkowanych.
POSSU61-05. Do cynowania i lutowania wszelkich elementów płytek obwodów drukowanych, aparatury elektrycznej, uzwojeń elektrycznych, a także ocynkowanych elementów radiowych o podwyższonych wymaganiach temperaturowych. Zawiera śladowe ilości antymonu, doskonale sprawdza się przy lutowaniu wyrobów cynkowanych i ocynkowanych.
POS63. Lutowanie obwodów drukowanych, lutowanie na fali, zanurzanie z przeciąganiem na zautomatyzowanych liniach.
POSSu4-4 Stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Zawiera antymon.
POSSU5-1. Stosować do cynowania i lutowania części pracujących w warunkach cieplnych oraz do cynowania grzejników rurkowych. Zawiera antymon.
POSS90 Obróbka wewnętrznych szwów sprzętu medycznego i sprzętu gospodarstwa domowego. Bez antymonu.
POSSU30-2. Cynowanie i lutowanie obwodów chłodzących, w przemyśle samochodowym, żarówki elektryczne i lutowanie ścierne. Antymon w składzie.
POSSU4-6 Stosowana do lutowania blachy białej, cynowania i lutowania części z walcowanymi i nitowanymi szwami z miedzi i mosiądzu, do szpachlowania karoserii samochodowych. Obecność antymonu w kompozycji.
POSSU30-05. Służy do cynowania i lutowania blach cynkowych oraz grzejników.
POSSU-40-05. Przeznaczone do cynowania i lutowania blach blaszanych, uzwojeń elektrycznych, lutowania elementów montażowych, wyrobów kabli i cewek, części ocynkowanych, rurek chłodnic i układów chłodniczych. Zawiera śladowe ilości antymonu, doskonały do lutowania części cynkowanych i ocynkowanych.
POSSU35-2. Lutowanie rur ołowianych, lutowanie ścierne. Obecność antymonu w składzie.

Dostawca

Gdzie kupić lut luzem lub na raty? Dostawca "Auremo" oferuje dziś zakup lutu na korzystnych warunkach. Duży wybór na stanie. Zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Zawsze w magazynie luty serii ПОС, ПОССу, cena - najlepsza u dostawcy. Kup lutownicę już dziś. Cena dla klientów hurtowych - korzystna.

Kup okazyjną cenę.

Dostawca "Auremo" oferuje zakup lutu na korzystnych warunkach. Hurtownia oferuje najszerszy asortyment Zawsze na stanie serii POS, POSSU, cena - ze względu na cechy technologiczne produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Na stronie internetowej firmy prezentowane są najbardziej aktualne informacje o produktach, dostępny jest katalog produktów oraz cenniki. Cena jest najlepsza w tym segmencie stali walcowanej. Znajdź nas łatwo w Internecie. Dostawca "Auremo" zaprasza do zakupu lutu luzem lub na raty. W segmencie stopów metali nieżelaznych Auremo jest rentownym dostawcą. Kup lutownicę już dziś. Jakość spełnia GOST i międzynarodowe standardy. Najlepsza cena od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)