Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Cyrkon metaliczny

Znaczenie

Ten metal jest znany ludzkości od kilkuset lat. Dziś jest używany w takich dziedzinach jak medycyna, projektowanie elektrotechniki. Związki tego metalu są z równym powodzeniem stosowane w jubilerstwie i stomatologii, a także w produkcji materiałów ogniotrwałych i frezów. Stapianie cyrkonu z innymi metalami. nadaje stopom nie tylko szereg cennych właściwości, ale także zwiększa przetwarzalność.

Właściwości fizykochemiczne

Symbol chemiczny Zr. Powierzchnia tego metalu ma stalowoszary kolor z żółtawym odcieniem.) Cyrkon otrzymuje się z koncentratów rudy lub przez przetapianie odpadów cyrkonu. Jest to plastyczny metal, prawie jak złoto, o właściwościach paramagnetycznych.

Środek ciężkości 6,506 g/cm3.
Masa atomowa 91,2
Stan utlenienia 0, +1, +2, +3, +4
Temperatura topnienia 1852°C
Temperatura wrzenia 4409°C
Ciepło właściwe topnienia 19,2 kJ/mol

Ten odporny na korozję ciągliwy metal o temperaturze topnienia około 1852 °C i temperaturze wrzenia 4409 °C ma szereg zdecydowanych zalet. Jego główne zalety są reprezentowane przez następujące właściwości:

  • wytrzymałość cieplna;
  • Odporność na korozję (w tym wodę morską, zasady i kwasy);
  • ciągliwość;
  • plastyczność.
Co więcej, posiada cechę, której nie posiada nawet wiele rzadkich metali - zdolność do zachowania swoich właściwości pod wpływem nie tylko wysokich, ale i kriogenicznych temperatur.

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup cyrkonu luzem lub na raty. Duży wybór półproduktów na magazynie. Optymalna cena cyrkonu od dostawcy. Auremo prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną dowolnych stopów cyrkonu na rynku europejskim. Auremo” jest rentownym dostawcą w segmencie metali ziem rzadkich.

Kup, okazyjna cena

Dostawca "Auremo" zaprasza do zakupu cyrkonu, cena jest optymalna. Czas dostawy zajmuje minimum czasu. Z nami możesz kupić metale ziem rzadkich w najlepszej cenie. Doświadczeni menedżerowie - eksperci na nowoczesnym rynku szybko pomogą w zakupie cyrkonu i stopów cyrkonu. Prezentowane w naszym magazynie półprodukty posiadają atesty. Jakość odpowiada GOST i międzynarodowym standardom. Cena cyrkonu uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)