Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Ind metalowy

Charakterystyka techniczna

Ind odkryto w połowie XIX wieku za pomocą analizy spektroskopowej tlenku cynku. Badacze szukali galu, ale zamiast zielonej linii tego pierwiastka znaleźli w widmie nieznaną jasnoniebieską linię. W przeciwieństwie do innych metali ziem rzadkich, ind charakteryzuje się wyjątkową miękkością i ciągliwością. Podczas gdy metale ogniotrwałe mają temperaturę topnienia ponad 2000 ° C, topliwy ind ma temperaturę topnienia około 156 ° C.

Symbol chemiczny W
środek ciężkości 7,31 g/cm³
Temperatura topnienia 429,32°К
Temperatura wrzenia 2353°К
Ciepło właściwe topnienia 3,24 1 kJ/mol
Ciepło właściwe parowania 575 kJ/mol
Stopień utlenienia +1, +3

Z reguły stopy indu kojarzone są przede wszystkim z lutem. Ze względu na wysoką przyczepność element ten jest praktycznie niezastąpiony przy lutowaniu różnego rodzaju materiałów. Na przykład ind metaliczny nie tylko tworzy mocne połączenia z równym powodzeniem, ale jest również używany do produkcji ekranów ciekłokrystalicznych. Jest stosowany jako dodatek akceptorowy do germanu i wielu topliwych lutów. Wysoka przyczepność indu do większości materiałów umożliwia lutowanie na przykład metalu ze szkłem.

Dostawca

Dostawca Auremo oferuje zakup indu i stopów indu. Duży wybór półproduktów na magazynie. Optymalna cena od dostawcy. Zapraszamy do współpracy partnerskiej. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości.

Kup, okazyjna cena

Auremo jest dostawcą certyfikowanych wyrobów walcowanych w Europie Środkowej i Wschodniej i sprzedaje metal na najkorzystniejszych warunkach. Doświadczenie dostawcy Auremo pozwoli Państwu bez problemu zakupić dowolne stopy metali ziem rzadkich. W katalogu dostępna jest szeroka gama produktów. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Klienci hurtowi otrzymują preferencyjne ceny. Kontakt z doświadczonymi menedżerowie - szybko pomogą w zakupie niezbędnych produktów.Auremo jest rentownym dostawcą w tym segmencie wyrobów walcowanych.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
E-mail:
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)