Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Arkusz, taśma i folia z tantalu

Arkusz, taśma (folia)

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
HDTV Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Tantal jest żaroodpornym i ogniotrwałym metalem, którego temperatura topnienia wynosi 2996°C. Jest ciągliwym złotem. Jednocześnie jest to twardy metal, który można zwinąć w bardzo cienką folię. Tantal posiada szereg cennych właściwości, które pozwalają na zastosowanie go w elektrotechnice: wysoka odporność cieplna, zdolność emisyjna, zdolność do okluzji gazów (co daje możliwość utrzymywania głębokiej próżni potrzebnej do rur elektrycznych).

Właściwości fizyczne Ta

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 180,9
Szybkość utleniania 5
Gęstość [g/cm 3 ]

16.65
Temperatura topnienia 3020°C
Ciepło topnienia kJ/mol 24,7
Przewodność cieplna K [V/m*K] 57,5
Ciepło parowania kJ/mol 758

Produkcja

Tantal i jego związki nie tworzą materiałów toksycznych w miejscu pracy. Dotyczą one materiału czwartej klasy zagrożenia. Arkusze, taśmy tantalowe są wytwarzane przez walcowanie półfabrykatów kęsów, które otrzymuje się za pomocą metalurgii proszków (po zakończeniu odzyskiwania węgla z metalicznego tantalu) przez wypalanie koca za pomocą spawania łukiem próżniowym, plazmowym lub wiązką elektronów. Taśma tantalowa jest produkowana zgodnie z GOST 15 515-70 o grubości 0,05-2 mm i zmniejszających się rozbieżnościach do 0,01-0,1 mm grubości.

Po uzgodnieniu z klientem taśma o grubości 0,1-0,5 mm jest produkowana na długości 100 metrów. Listwa taka musi mieć gładką, czystą powierzchnię z widocznymi spawami. Masa taśmy, arkusza tantalu przy gęstości 16,6 g/cm3 może mieścić się w przedziale 0,5−18 kg/m2 w zależności od grubości. Wymiary blachy tantalowej: grubość — 5 mm, szerokość — 500-800 mm, długość — 500-2000 mm. Dopuszczalna rozbieżność długości do 20 mm. Arkusze tantalu mogą mieć długość określoną, losową, wielokrotną i podwielokrotną do 100. Produkowane są zgodnie z normami GOST 492-73. O ile jakość blach tantalowych zależy bezpośrednio od dodatków, opracowano specjalne, rygorystyczne normy kontroli jakości. Udział takich pierwiastków jak glin, żelazo, wanad, wapń, magnez, krzem, mangan, nikiel, miedź, cyna, chrom, tytan, cyrkon nie może przekraczać dziesiątych procent w czystym tantalu według GOST 18 904 6-89.

Aplikacja

Arkusze tantalu są często stosowane w inżynierii mechanicznej, budowie rakiet, chemii ropy naftowej. W metalurgii blacha tantalowa może służyć jako mieszanina ładunków — razem z innymi minerałami i metalami. Stopy tantalu są wykorzystywane do produkcji najbardziej odpornych na korozję i żaroodpornych stopów. Ze względu na koszt tego metalu wynikający z trudności w jego obróbce i wydobyciu, do platerowania zwykle stosuje się czysty tantal.

Obecnie wynaleziono metodę pokrywania warstwą tantalu dużych wyrobów o różnej grubości — kęsów, czopów, silników rakietowych, blach. Ciekawostka: Twardość Brinella pokrycia tantalowego wynosi 180−200 kg/mm2. Wytrzymałość tantalu konstrukcyjnego w postaci blachy lub wyżarzonego pręta wynosi 50−80 kg/mm2. Węglik tantalu obok wolframu jest niezrównanym materiałem do wiercenia udarowego najtwardszych skał. Jest również niezastąpiony przy obróbce metalu stali narzędziowej. Tantal jest używany jako metalowa osłona dla pocisków przeciwpancernych z pustym ładunkiem. W dzisiejszych czasach berylid tantalu stał się nieodzownym i bardzo pożądanym, ponieważ jest bardzo twardy i odporny na utlenianie.

Dodatek ТаО5 do szkła znajduje zastosowanie w fizyce doświadczalnej i energetyce jądrowej.
Takie szkło blokuje promieniowanie gamma. Tantal jest również stosowany w elektrotechnice do produkcji kondensatorów o dużej pojemności i prostowników prądowych. W takich skraplaczach stosuje się tabletki tantalu otrzymane metodą metalurgii proszków. Są pieczone i prasowane w wysokich temperaturach. Powierzchnia czynna porowatej tabletki tantalu zwiększa się stukrotnie. Daje to możliwość uzyskania małych wymiarów skraplacza przy dużej wydajności. Kondensatory tantalowe są również stosowane w radioodbiornikach bojowych, o ile mogą pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach w temperaturze -80 +200°С. Ostatnio tantal stał się jeszcze jednym metalem jubilerskim, ponieważ może tworzyć twardą warstwę tlenku o różnych kolorach na powierzchni.

Arkusz tantalu, dostawca taśm

Arkusze tantalowe «Auremo», dostawca taśm oferuje hurtowy zakup produktów. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Arkusze tantalowe, paski, folie są zawsze w magazynie. Możesz je kupić w najlepszej cenie od blachy tantalu, dostawcy taśmy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup blachę tantalową, rozebrać już teraz! Blacha tantalowa, cena taśmy jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Sprzedam po okazyjnej cenie blachę tantalową, cena taśmy

Firma «Auremo» proponuje zakup blachy tantalowej, taśmy na najkorzystniejszych warunkach. W magazynie prezentowana jest szeroka gama towarów wysokiej jakości. Blacha tantalowa, cena taśmy uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz blachę tantalową, taśmę, otrzymasz specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw. Zapraszamy do współpracy.