Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Stop drewna

Charakterystyka techniczna

Stop Wooda to ciężka, łatwo topiąca się kompozycja, która została wynaleziona przez Roberta Williamsa Wooda. Gęstość tego materiału wynosi 9,72 g/ cm3 . Temperatura topnienia wynosi 98,5°С. Skład stopu zawiera Pb-25%, Sn-12,5%, Bi-50% i Cd -12,5%.

Bi Pb Sn Płyta CD Pozostałości elementów
50% 25% 12,5% 12,5% 0,5%

Istnieją również inne warianty tego stopu, które zostały wynalezione później. W większości stopów łatwo topiących się podczas krzepnięcia występuje skurcz. W tym przypadku składniki bizmutu (ponad 55%) wydłużają się wręcz przeciwnie. Woofowi Williamsowi udało się wybrać „szczęśliwy środek” — kompozycję, w której głośność się nie zmienia. Wytrzymałość stopu na rozciąganie wynosi 4,5 kgf/mm 2 ; Twardość Brinella wynosi 10,5 kgf/ mm2 ; maksymalne wydłużenie przy rozciąganiu wynosi 7%.

Produkcja

Stop drewna reprezentuje krople lub srebrno-białe pałeczki. Może być wytwarzany w postaci gąsek, prętów (o wymiarach 10x12x250 mm), wlewków, kropli zgodnie z TC i GOST 6-09-4064-87.

Aplikacja stopu

Stop drewna stosowany jest w precyzyjnym odlewaniu w postaci rdzeni, w cienkościennych łukach rurowych, w produkcji pustych korpusów metodą elektroformowania. Stop drewna jest niezbędny jako materiał lutowniczy do mocowania detali metodą odlewania. Jest stosowany w elementach bezpiecznikowych i bezpiecznikach wkręcanych w urządzeniach zabezpieczających. Stop ten ma zastosowanie do niemetali o pokryciu elektrolitycznym: cynowo-bizmutowych, cynowo-ołowiowych i srebrnych. Służy również do uproszczenia lutowania miedzi, wtyków bezpiecznikowych i elementów bezpieczników termicznych.

Kup stop Wood's w okazyjnej cenie

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana w „Auremo” Dostawca stopów Wood's jest zgodny z GOST i międzynarodowymi normami jakości. Szeroki wybór produktów, kompleksowa obsługa doradcza, przystępne ceny stopów Wood's oraz krótkie terminy dostaw definiują wizerunek firmy. Dostawy realizowane są bezpośrednio z magazynu. Daje to klientom duży wybór produktów oraz znaczne oszczędności w magazynach i lokalach. Dostawca stopów Wood's «Auremo» ma wszelkie możliwości wytwarzania wysokiej jakości produktów o nietypowych rozmiarach na indywidualne zamówienie w najlepszej cenie stopów Wood's. Zapraszamy do współpracy. Kup stop Wooda już teraz.