Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Duralu rura

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
D16AT Kupić magazyn, sprawdź dostępność
D16BT Kupić magazyn, sprawdź dostępność
D16T Kupić magazyn, sprawdź dostępność
D16 1160 3.1355 AA2024 AlCuMg2 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Duraluminium pojawiło się na początku XX wieku. Został nazwany na cześć małego przemysłowego niemieckiego miasta, w którym został po raz pierwszy stopiony w zakładzie metalurgicznym. Alfred Wilm, niemiecki inżynier metalurg, odkrył możliwość pięciokrotnego utwardzania aluminium. W tym celu dodał 4% miedzi i hartował otrzymany stop z kolejnym 5-dniowym okresem wygrzewania.

Produkcja

Rura Dural wygląda jak wydrążony profil o różnym przekroju. GOST 18 482-79, 18 475-82, 23 697-79 regulują produkcję rur ze stopu D16. GOST 4784-97 określa skład chemiczny. Rury duraluminiowe są oznaczone w następujący sposób. Płaszcz normalny to A, płaszcz technologiczny to B, rury bez płaszcza nie posiadają dodatkowego oznakowania. Jakość wykończenia jest standardowa, precyzja wykonania jest normalna. Ze względu na stan materiału rozróżnia się rury: tłoczone na gorąco - bez dodatkowej obróbki cieplnej, utwardzane i naturalnie postarzane - T. Wyroby poddane hartowaniu nie mogą nosić śladów przepalenia. Po zakończeniu obróbki cieplnej rury duralowe poddawane są badaniom.

Podstawowe cechy

Rury duralowe w gatunku D16 charakteryzują się dużą plastycznością, niską wagą, bardzo dobrą obróbką skrawaniem, łatwością zgrzewania punktowego. Aby uzyskać odporność na korozję materiału, jest on pokryty czystym aluminium. Dla zwiększenia trwałości - poddawany jest obróbce cieplnej. Odkształcenie na zimno sprawia, że materiał jest bardzo twardy, a wyżarzanie czyni go plastycznym i podatnym na obróbkę. Jeśli porównasz rurę duralową ze stalową, dural jest znacznie lżejszy, ma dłuższą żywotność, a jednocześnie jest tańszy.

Aplikacje

W przypadku niezawodnych lekkich konstrukcji niezbędna jest rura duralowa. Przy tworzeniu sprzętu spożywczego, szkieletów szybkich pociągów, samolotów, samochodów cieszy się ogromną popularnością. Rura duraluminiowa jest często używana do fragmentów elewacji, układania rurociągów specjalnego przeznaczenia.

Rura duraluminiowa

Ocena Grubość ścianki w milimetrach Średnica w milimetrach Cena za godz
D16AT, D16BT Od 1 do 12 Od 6 do 155 negocjowane
Д16Т od 1 do 12 Od 6 do 155 negocjowane
Д16 Od 1 do 12 Od 6 do 155 negocjowane

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup rur duraluminiowych luzem lub na raty. Duży wybór na stanie. Zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Zawsze w magazynie rura duraluminiowa, cena jest optymalna od dostawcy. Kup dzisiaj. Cena dla klientów hurtowych - korzystna.

Kup w korzystnej cenie.

Auremo" oferuje zakup wyrobów walcowanych z metali nieżelaznych na korzystnych warunkach. Na stanie magazynowym przedstawiamy rurę duraluminiową ze stopów kutych D16ChT, D16BT, D16AT, D16B, D16T w szerokim zakresie średnic i przekrojów. Dostarczana w sprzedaży detalicznej lub hurtowej. Ścisłe przestrzeganie zgodnie z normami produkcji jest gwarancją jakości produktu.GOST 9 .510-93 reguluje transport, pakowanie, przechowywanie, tymczasową ochronę przed korozją.W razie pytań uzyskaj porady od naszych menedżerów.Wyczerpujące informacje i ogromny asortyment produktów w magazynie, aby pomóc wybierasz odpowiedni produkt.Dla odbiorców hurtowych cena jest preferencyjna.