Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Metalowy niob

Charakterystyka techniczna

Niob (Nb) jest 41. pierwiastkiem w układzie okresowym DI Mendelejewa. Jego masa atomowa wynosi 93,986. Ten ogniotrwały, srebrzystoszary metal o temperaturze topnienia 2468°C ma szereg niezaprzeczalnych zalet. Znajduje zastosowanie w przemyśle zarówno jako czysty metal, jak i składnik stopowy. Na przykład stop niobu i srebra jest używany do produkcji monet kolekcjonerskich (Austria). Niewątpliwymi zaletami metalu są:

  • dobra skrawalność;
  • odporność na korozję;
  • doskonała spawalność;
  • właściwości gettera.
Ciężar właściwy Nb 8,57 g/cm³
Temperatura topnienia 2468°C
Temperatura wrzenia 4742°C
Ciepło właściwe topnienia 26,8 kJ/mol
Ciepło właściwe parowania 680 kJ/mol
Stan utlenienia 5, 4, 3, 2, 1

Dostawca «Auremo» oferuje produkty wysokiej jakości, zgodne z GOST i normami międzynarodowymi.

Aplikacja

Ogniotrwały niob i jego stopy są niezbędne do produkcji części samolotów i pocisków rakietowych, jądrowych pedałów gazu, płaszczy kotłów jądrowych (węglik niobu, temperatura topnienia 3480 ° C), pojemników na roztopione metale i do przechowywania odpadów radioaktywnych. Chłodziwa w reaktorach jądrowych (ciekły potas i sód) przepływają przez rurki niobu. Niob jest poszukiwany w produkcji kondensatorów elektrolitycznych; katody, anody, siatki potężnych lamp generatorowych. Stopy niobu są wykorzystywane do produkcji sprzętu chemicznego. Stawia stale chromowe. Jest również stosowany w kriotronach — nadprzewodzących elementach maszyn liczących.

Dostarczać

Dostawca Auremo oferuje zakup niobu metalicznego luzem lub na raty. Duży wybór półproduktów na magazynie. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Zapraszamy do współpracy partnerskiej. Najlepsza cena od dostawcy Auremo.

Kup, okazyjna cena

Auremo, dostawca metali ziem rzadkich w Europie Środkowej i Wschodniej, sprzedaje stopy niobu na najkorzystniejszych warunkach. Doświadczenie naszej firmy pozwoli bez problemu kupić dowolny stop. Katalog zawiera szeroką gamę produktów. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Klienci hurtowi — cena jest preferencyjna. Doświadczeni menedżerowie będą online, aby pomóc Ci szybko kupić wymagane produkty. Szeroka gama produktów nie pozostawi Cię bez wyboru.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)