Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Tarcza rozpryskowa wykonana z molibdenu

Znaczenie

Cel rozpryskiwania molibdenu ma wyjątkową wytrzymałość mechaniczną, jakość ogniotrwałą i odporność na korozję. Tarcza rozpryskująca molibden nie może ulec pęknięciu w agresywnym środowisku ciekłym i gazowym. Posiada wysoki moduł sprężystości i niski współczynnik rozszerzalności cieplnej liniowej. Właściwości te pozwalają na zastosowanie targetu molibdenowego w najbardziej odpowiedzialnych i złożonych technologicznych warunkach wytwarzania. Cele rozpryskujące molibden są prawie dwukrotnie lżejsze niż wolfram. Dlatego produkty molibdenowe mają wyższy stosunek wytrzymałości do gęstości (w temperaturze nie wyższej niż 1370°С). Praktycznie jedyną wadą jest wysoki koszt własny celu molibdenowego, o ile molibden odnosi się do pierwiastków ziem rzadkich i trudno go wyizolować w stanie czystym. Poza tym jest metalem ogniotrwałym i mało przetworzonym.

Właściwości fizyczne

Opis Identyfikacja
Temperatura charakterystycznego odbioru w °С 20°C
Gęstość [g/cm 3 ] 10.2
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej α [1/°С] 4,9x10 -6
Temperatura topnienia 2620°C
Ciepło właściwe w 20 °C [J/(kg/deg)] 0,256
Przewodność cieplna K [V/m*K] 142
Specyficzny opór elektryczny R Ohm-mm 2 /m 0,054

Właściwości chemiczne

Molibden reaguje z solą, kwasami siarkowymi dopiero w temperaturze 80−100°C. Kwasy azotowy, chloroazotowy rozpuszczają molibden dopiero w temperaturze 100°C. Jest odporny na zimne roztwory alkaliczne, ale powoli pęka w gorących roztworach alkalicznych. Dodatki węgla, tlenu, krzemu, glinu, azotu, żelaza, siarki, wapnia i fosforu, które są zawarte w komercyjnym molibdenie, znacznie poprawiają właściwości molibdenu. Główna część tych dodatków sprawia, że molibden jest bardziej kruchy. Najbardziej szkodliwym dodatkiem jest tlen. Jeśli wynosi on 0,0008-0,004%, łatwotopliwe tlenki mogą prowadzić do gwałtownego wzrostu kruchości materiału i pogorszenia płynięcia metalu (zwłaszcza w obecności węgla i azotu). Wraz ze wzrostem zawartości tlenu (powyżej 0,015%) molibden staje się kruchy i nie można go poddać obróbce ciśnieniowej.

Produkcja

Cele do rozpryskiwania molibdenu są wykonywane w postaci płaskich płyt, krążków lub rur za pomocą topienia wiązką elektryczną i strefowania. Tarcze do rozpryskiwania molibdenu mogą być wykonane w dowolnej wielkości i konfiguracji z tolerancjami według rysunku klienta.

Cele rozpryskujące molibden — analogi zagraniczne (USA):

Mo, TZC, TM, TZM, Mo-50Re, WM, MoZrTi0,3-0,2, MoZrTi0,5-1.

Maksymalny rozmiar płaskiego celu molibdenowego, mm:

— tarcza prostokątna: 400x1550;

— tarcze w kształcie tarczy o średnicy 630;

Zastosowanie tarcz rozpryskowych molibdenu

Tarcze molibdenowe stosowane są w procesie filmowania na szkłach aparatury optycznej, baterii słonecznej itp.

Dostawca

Chcesz hurtowo kupić tarczę do rozpryskiwania molibdenu? Docelowy dostawca rozprysków molibdenu «Auremo» proponuje zakup produktów na korzystnych warunkach. Szeroka gama gatunków jest prezentowana w magazynie. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Tarcza do rozpryskiwania molibdenu jest zawsze dostępna. Możesz kupić towary za najlepszą cenę docelową rozpryskiwania molibdenu od dostawcy. Kup tarczę do rozpryskiwania molibdenu już teraz. Cena docelowa rozpryskiwania molibdenu jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Firma «Auremo» proponuje zakup towarów na korzystnych warunkach. Szeroka gama towarów do produkcji w skali jest prezentowana w magazynie. Tarcza do rozpryskiwania molibdenu jest zawsze dostępna. Cena docelowa rozpryskiwania molibdenu kształtuje się zgodnie z technologicznymi szczegółami produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Cennik, katalog produkcji oraz wszelkie informacje na jej temat można znaleźć na stronie internetowej firmy. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Możesz nas łatwo znaleźć przez Internet. «Auremo» docelowy dostawca rozprysków molibdenu oferuje hurtowy zakup towarów. Firma «Auremo» jest dochodowym dostawcą prętów wolframowych, prętów. Kup tarczę do rozpryskiwania molibdenu już teraz. Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. Jest najlepsza cena od docelowego dostawcy rozprysków molibdenu. Czekamy na Twoje zamówienia.