Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Drut wykonany z miedzi

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
S64152 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Zalety

Drut miedziany ma wysoką plastyczność, przewodność cieplną i elektryczną. Jest stosunkowo tani, bardzo wydajny. Łatwo się tnie, wygina, lutuje dowolną metodą, spawa, rysuje. Drut miedziany jest odporny na działanie wilgoci gruntowej lub atmosferycznej oraz na zmiany temperatur od +250 do -200°C. Po wyzdrowieniu jest zwykle używany po raz drugi. Jest łatwy do włożenia. Poza tym ten nieszkodliwy drut ma estetyczny wygląd i charakteryzuje się trwałością. Wszystkie te właściwości sprawiają, że jest wyjątkowo wydajny w aplikacji.

wady

Ma stosunkowo niską wytrzymałość w porównaniu z produktami hutniczymi.

Drut miedziany 2.0090 — Cw008a

Gatunek 2.0090 — Cw008a produkowany jest w wersji miękkiej i pełnej. Każdy z nich ma swoje zalety, zakres zastosowania. Drut miedziany 2.0090 — Cw008a wykonany jest o przekroju okrągłym z miedzi pierwotnej wysokiej jakości. Zawiera minimalną ilość pierwiastków resztkowych. Zwiększa to jego charakterystykę operacyjną. Wyżarzanie zwiększa plastyczność i urabialność. Odkształcenie na zimno sprzyja wzrostowi twardości.

Średnica drutu miedzianego, mm Jednostkowa miara produktów Cena drutu miedzianego
0,4 ÷ 5 kg negocjowane
0,5 ÷ 5 kg negocjowane
0,5 ÷ 5 kg negocjowane

Produkcja

Produkcja odbywa się z takich stopów jak 2.0090 — Cw008a, C12500 — Cw006a, w których zawartość miedzi wynosi 99,9%, 99,7% w procesie ciągłego odlewania i walcowania. Skład chemiczny określa GOST 859/2001. Pobranie próbki pod kątem składu chemicznego odbywa się zgodnie z GOST 24 231/80. Produkcja drutu miedzianego na nity odbywa się zgodnie z KT 48-21-456/2006; produkcja termopary kriogenicznej — GOST 22 666/77; produkcja elektrotechniki — TC 16.705.492/2005. Wszystkie produkty młynarskie mają czystą powierzchnię, o standardowej jakości rozdrobnienia i bez wyżarzania koloru.

Przy grubości rdzeni miedzianych stosuje się nikiel. Otrzymany drut jest odporny na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur, utlenianie i korozję. Wytrzymuje t° do 750°C. Można tam produkować wysokiej jakości kable wielożyłowe dla przemysłu lotniczego, kosmicznego, telekomunikacyjnego, obronnego. Jest wymagany przy produkcji wtyczek bezpiecznikowych i przewodów zapłonowych. Każdego roku ponad dziesięć ton metrycznych drutów miedzianych jest powlekanych srebrem i niklem.

Aplikacja

Stosowany w budownictwie, elektroenergetyce, budowie maszyn, przemyśle konsumenckim i poligraficznym. Drut miedziany stosowany jest do produkcji kabli drucianych, przewodów jezdnych, elementów dekoracyjnych, nitów, termopar kriogenicznych. Stosowany również w przemyśle włókienniczym, obuwniczym, np. do produkcji drobnych pinezek miedzianych, szpilek, półfabrykatów. Jest niezastąpiony w sieciach telekomunikacyjnych, budowie maszyn, przemyśle stoczniowym. Drut ten jest wymagany do produkcji cewek transformatorowych, silników elektrycznych, przewodów zapłonowych, bezpieczników wtykowych. Wysoka plastyczność i łatwość montażu znacznie ułatwiają rozwiązywanie zadań elektrotechnicznych. Drut miedziany jest bardziej wydajny w produkcji drutu elektrycznego, ponieważ jest bardziej spójny niż drut aluminiowy. Ma również niższą rezystywność elektryczną, co pozwala na stosowanie cieńszych i lżejszych drutów miedzianych przy takim samym natężeniu prądu i naprężenia.

Dostawca drutu miedzianego

Chcesz kupić drut miedziany hurtowo? Dostawca «Auremo» proponuje zakup drutu miedzianego na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment towarów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Drut miedziany jest zawsze w magazynie. Możesz go kupić za przystępną cenę drutu miedzianego od dostawcy. Kup drut miedziany już teraz! Cena drutu miedzianego jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Szeroka gama produktów jest prezentowana w dostawcy drutu miedzianego «Auremo». Oferujemy metale nieżelazne w przystępnej cenie drutu miedzianego. Nieograniczony wybór towarów zadowoli każdego klienta. Możesz kupić drut miedziany za pośrednictwem naszej strony internetowej lub z pomocą naszych menedżerów dostawcy drutu miedzianego «Auremo». Jakość produktów jest gwarantowana. Dostawca drutu miedzianego «Auremo» oferuje najkrótsze terminy dostaw. Pakowanie, transport, przechowywanie i tymczasowa ochrona przed korozją są wykonywane zgodnie z GOST 9.510/93. Cena zależy od wielkości zamówienia i innych warunków dostawy. Dla klientów hurtowych posiadamy preferencyjne rabaty.

Drut termoparowy odkształcany na zimno (GOST 22 666/77)

Przekrój drutu Grubość drutu Szerokość drutu Stopień Skład chemiczny drutu Jednostkowa rezystancja powierzchniowa drutu
Przekrój prostokątny 0,5 ÷ 12,5 mm 2 ÷ 35 mm nie mniej niż 2,0090 — Cw008a Według GOST 859/78 mniej niż 0,1 724*106 Ohm*m (mniej niż 20°С)