Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Stop VT9 wykonany z tytanu

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
BT9 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka ogólna

Gatunki tytanu są klasyfikowane według konfiguracji sieci krystalicznej: sześcienna (stan β), w postaci sześcianu (stan α), mieszana (α + β). Tytan gost VT9 odnosi się do grupy stopów α + β. Jest stopowy z aluminium — 6,4%, molibdenem — 3%, cynkiem — 1,5%, krzemem — 0,25%. Został wynaleziony w 1960 roku przez firmę VIAM. Stop ten jest pierwszym stopem utwardzanym termicznie, który został wykorzystany w przemyśle. Najwyższe właściwości wytrzymałościowe uzyskuje się w temperaturze do 500°C.

Skład chemiczny stopu zgodnie z GOST 19 807-91

Glin N H Ti Si C Fe Zr O pn
5,8 -7,5 ≤0,05 ≤0,015 86,15-89,9 0,2 — 0,35 ≤0,1 ≤0,25 1-2 ≤0,15 2-3

Uwaga: tytan jest podstawą; jego procent jest odnotowany w tabeli. Zanieczyszczenia są dopuszczalne do 0,3%.

Waga objętościowa Nieruchomości t° topnienia Aplikacja Proces produkcji
4,48 g/cm³ Wysoki procent domieszkowania aluminium i krzemu zwiększa wytrzymałość, odporność na ciepło w porównaniu z tytanem klasy 5. Przeznaczony jest do pracy w temperaturze 400 — 500 °C. Połączenie właściwości zapewnia izotermiczne i podwójne wyżarzanie. Zawartość fazy β w wyżarzonym stopie wynosi 10%. Stopy są utwardzane przez utwardzanie wydzieleniowe i termoutwardzanie. 980-1020° Silniki turbinowe: łopatki i tarcze, części sprężarek itp. Jest zadowalająco zdeformowany w stanie gorącym. Podczas obróbki na zimno urabialność jest gorsza w porównaniu z tytanem klasy 5. Spawanie nie jest zalecane.

Aplikacja

Pręty, blachy, druty, rury wykonane z tego gatunku tytanu są szeroko stosowane w przemyśle lotniczym, petrochemicznym, silnikowym do produkcji detali sprężarek, pomp, rurociągów, części silników turbogazowych pracujących w temperaturze 400-500°C.

Charakterystyka fizyczna

Opis Identyfikacja
Temperatura, w której uzyskuje się rzeczywistą charakterystykę °С 20°C
Współczynnik przewodzenia ciepła t° 200 °C [1/ °С] 10,5
Gęstość g/ cm3 ;

4.48
Moduł sprężystości 1 rodzaju Е [MPa] x 10 -5 1.18
Krótkoterminowe granice wytrzymałości в [MPa] Bar, GOST 26 492-85 930-980
Krótkoterminowe granice wytrzymałości в [MPa] Bar, wyższa jakość GOST 26 492-85 980-1230
Specyficzny opór elektryczny Ohm-mm 2 /m R

Dostawca

Dostawca stopu tytanu „Auremo” gost VT9 oferuje hurtowy zakup towarów. W magazynie znajduje się szeroka gama towarów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Pręt, drut, rura, blacha tytanowa gost VT9 są zawsze w magazynie. Możesz je kupić w najlepszej cenie od dostawcy. Już teraz możesz łatwo kupić stop tytanu gost VT9! Cena stopu tytanu gost VT9 jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Firma «Auremo» proponuje zakup produktów na najkorzystniejszych warunkach. W magazynie znajduje się szeroka gama towarów do produkcji wielkogabarytowej. Pręt, drut, blacha, rura są zawsze w magazynie. Cena stopu Titanium gost VT9 jest uwarunkowana szczegółami technologicznymi produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Cennik, katalog produkcji oraz wszelkie informacje na jej temat można znaleźć na stronie internetowej firmy. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Możesz nas łatwo znaleźć przez Internet. Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów do obróbki tytanu. Firma «Auremo» jest dochodowym dostawcą stopu tytanu gost VT9 w tym segmencie walcowania metali. Kup stop tytanu gost VT9 już teraz! Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. Istnieje przystępna cena od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia.