Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Proszek wanadu

Charakterystyka techniczna

Wanad jest pierwiastkiem piątej grupy układu okresowego. Jest ciągliwym, szaro-stalowym metalem, który nie zawiera domieszek azotków i węglików. Posiada reaktywność chemiczną spowodowaną położeniem tego pierwiastka i kompletną powłoką z 18 elektronami. Posiada zdolność łatwego wciągania w drut. W standardowej temperaturze można go zwinąć w cienką folię. Dodatki azotków i węglików zwiększają twardość i kruchość. Proszek wanadu ma szary kolor.

Cechy fizyczne V

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 50.9415
Szybkość utleniania 5, 4, 3, 2, 0
Gęstość [g/cm 3 ]

6.11
Temperatura topnienia 1920°С
Ciepło topnienia kJ/mol 17,5
Przewodność cieplna K [V/m*K] 30,7
Ciepło parowania kJ/mol 480

Właściwości chemiczne

W standardowych warunkach sprasowany wanad zachowuje połysk nawet w wilgotnym środowisku. Po ogrzaniu na powietrzu sproszkowany wanad zmienia kolor i pokrywa się tlenkami o różnym stopniu utlenienia. Można go intensywnie łączyć z chlorem, tlenem, siarką. Może również rozpuszczać do 42% wodoru. Podczas spalania proszek zamienia się w V 2 O 5 . Proszek wanadu zaczyna tworzyć azotki VN, VN 2 , V 3 N podczas ogrzewania w azocie. Tworzy czterochlorek w obecności wolnego chloru. Metaliczny wanad posiada odporność na działanie różnych środków chemicznych. Z wyjątkiem HF rozpuszcza się tylko w kwasach odpowiadających silnym utleniaczom: kwas chlorazotowy, HN0 3 . Na ten metal mogą wpływać roztwory alkaliczne, ale stopione alkalia go nie rozpuszczają. Twarde środki redukujące zawierające węgiel i gazy zawierające węgiel tworzą podczas ogrzewania węglik VC.

Produkcja

W atmosferze wodorowej metaliczny wanad tworzy wodorek wanadu, który po pewnym czasie ulega odwodnieniu i zmieleniu. Najpierw metal nagrzewa się do temperatury 200-300°C w próżni, a następnie w atmosferze Н 2 , która powstaje po termicznej destrukcji wodorku tytanu z przejściem do stanu nienasyconego. Sprasowany wanad staje się aktywny w zakresie temperatur 600−800°C. Uwodornianie prowadzi się w zakresie temperatur 50−200°C. Podczas mielenia wodorku wanadu do postaci proszku przeprowadza się jego odwadnianie w temperaturze 650-800 °C pod ciśnieniem resztkowym 0,05-0,5 mm słupa rtęci i pochłanianiem nienasyconego wydzielonego wodorku tytanu . Metoda ta jest przeznaczona do otrzymywania proszku wanadu o wysokiej czystości ze sprasowanego metalu. Wytwarzany jest na specjalnie opracowanej aparaturze, na którą składa się pompa próżni wstępnej, retorta ze stali żaroodpornych, magistrala do próżniowego przetwarzania i transportu wodoru z zaworami odcinającymi, aparatura kontrolno-pomiarowa oraz piece elektryczne przeznaczone do ogrzewania retorty.

Dostawca proszku wanadu

Chcesz hurtowo kupić metaliczny proszek wanadu? Dostawca proszku wanadu «Auremo» proponuje zakup produktów na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Proszek wanadu jest zawsze dostępny. Możesz go kupić za przystępną cenę proszku wanadu od dostawcy. Cena proszku wanadu jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup proszek wanadu w okazyjnej cenie

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana w proszku wanadu „Auremo”, jest zgodna z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Szeroki wybór produktów, kompleksowa obsługa doradcza, przystępna cena i krótkie terminy dostaw definiują wizerunek firmy. Dostawy realizowane są bezpośrednio z magazynu. Daje to klientom duży wybór produktów oraz znaczne oszczędności w magazynach i lokalach. «Auremo» posiada wszystkie możliwości do produkcji wysokiej jakości produktów o nietypowych rozmiarach na indywidualne zamówienie. Proszek wanadu jest zawsze dostępny. W tym segmencie walców metalowych jest najlepsza cena proszku wanadu. Kup proszek wanadu za chwilę. Zapraszamy do współpracy.