Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Taśma, blacha wykonana ze stopu 36NHTJU.

Drut 36NHTJU okrągły (pręt) 36NHTJU blacha, listwa

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
36NKHTYU EI702 1.3918 N09902 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Znaczenie

Taśmy, blachy wykonane ze specjalnej stali precyzyjnej 36NHTJU są szeroko stosowane w nowoczesnej inżynierii mechanicznej, precyzyjnej inżynierii przyrządów, przemyśle zegarmistrzowskim, medycynie. Wykorzystywane są również do wyrobu urządzeń ultradźwiękowych, sprężyn zegarków, rezonatorów, filtrów elektromechanicznych, membran i podobnych detali, od których wymaga się sprężystości niezależnych od temperatury. Urządzenia wykonane ze stali 36NHTJU mogą pracować w temperaturze do 250°C. Stal ta doskonale nadaje się do produkcji domowych maszyn, przyborów kuchennych.

Produkcja

Stop jest wytapiany w elektrycznych piecach otwartych zgodnie z GOST 5632-72 z trzech głównych metali: żelaza, chromu i niklu. Są też szczątkowe elementy tytanu i aluminium. Zawartość Ni wynosi około 35 — 37%, Ti — 2,7 — 3,2%, Cr — 11,5 — 13%, Al — 0,9 — 1,2%. Resztę stanowią żelazo i nadstopy manganu, krzemu. Ponadto stop zawiera pierwiastki śladowe, takie jak krzem (około 1%), mangan (około 1%), selen (do 0,03%), fosfor (do 0,025%), węgiel (0,1%), bar (do 0,1%). Kucie półfabrykatów rozpoczyna się w temperaturze 1150-1180°С, a kończy w temperaturze 850°C. Są spawane dowolnymi rodzajami spawania. Przy spawaniu łukowym lub ręcznym stosuje się elektrody topliwe.

Tabor klasy 36NHTJU jest wykonany zgodnie z GOST 24 982-81. Taka norma normalizuje odpływ walcówki po obróbce na gorąco i na zimno ze stopów żaroodpornych na bazie niklu i żelaza z niklem. Po walcowaniu blachę należy wzmocnić termicznie w temperaturze 1060 — 1100 °C. Operację hartowania przeprowadza się w powietrzu, w wodzie lub w instalacji natryskowej.

Skład procentowy stopu

P S C Glin Mn Si Ti Kr Ni Fe
≤0,015 ≤0,015 ≤0,03 0,9-1,2 ≤0,2 ≤0,3 2,7-3,2 11,5-13 35-37 reszta

Taśma Elinvar, dostawca arkuszy

Taśmę, arkusz Elinvar możesz kupić już teraz! Połącz nas w wygodny sposób. Numery telefonów, adresy e-mail najbliższych biur firmy znajdują się w dziale „Kontakty”. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz menedżer pomoże Ci wybrać produkty, które będą odpowiadać Twoim indywidualnym wymaganiom. Tutaj możesz znaleźć niedrogie paski Elinvar, ceny arkuszy od dostawcy pasków Elinvar, arkuszy.

Aplikacja

Wyroby ze stopów sprężystych stosowane są w charakterze materiałów o dużej odporności na obciążenia mechaniczne. Z arkusza produkowane są detale na potrzeby nowoczesnej budowy maszyn, precyzyjnej budowy przyrządów, zegarmistrzostwa, medycyny. Wykorzystuje się go również do wyrobu urządzeń ultradźwiękowych, sprężyn zegarków, rezonatorów, filtrów elektromechanicznych, membran i podobnych detali, od których wymaga się właściwości sprężystych niezależnych od temperatury. Dzięki wysokiej zawartości chromu i niklu produkty te mogą pracować w kwaśnym, agresywnym środowisku przy nagrzaniu do 250ºC bez utraty trwałych właściwości. Tabor Elinvar może mieć grubość mniejszą niż 1 mm, gdy jest to konieczne, na przykład w precyzyjnej inżynierii instrumentów. Elinvar jest najpopularniejszym stopem wśród analogicznych stopów ze względu na dość niski koszt.

Kupię listwę Elinvar, arkusz w okazyjnej cenie

Firma «Auremo» sprzedaje wysokiej jakości walcówkę metalową na najkorzystniejszych warunkach. Tutaj kupisz listwy Elinvar, arkusze w standardowych i nieregularnych rozmiarach. Wszystkie produkty naszej firmy posiadają atesty. Dostarczane są bezpośrednio od producenta w sprzedaży hurtowej. Wypełnianie zamówień realizujemy w najkrótszych terminach. Biura «Auremo» znajdują się w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz w różnych miastach Europy Wschodniej. Tutaj znajdziesz najlepszą taśmę Elinvar, cenę arkusza od taśmy Elinvar, dostawcy arkuszy. Dla stałych klientów oferujemy korzystne ceny listew Elinvar, arkuszy.