Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Blacha NiMn3Al

Blacha aluminiowa, taśma

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
NMtsAK2-2-1 2.4122 NiMn3Al Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Alumel to stop składający się z niklu i aluminium z dodatkiem krzemu, kobaltu i manganu.

1. Temperatura topnienia wynosi 1440°C;

2. Specyficzny opór elektryczny wynosi 0,32 Ohm-mm 2 /m;

3. Gęstość materiału wynosi 8480 kg/m3;

4. Współczynnik rozszerzalności cieplnej wynosi 16…18•10−6 °C-1.

Przy dobrej sile sprężyny można z tego stopu wykonać drut, taśmę lub pręt. Stosowane są do produkcji termopar i przewodów kompensacyjnych. Główną wadą ałunu jest jego cena, która jest wysoka ze względu na obecność niklu w składzie. Cyrkon lub cyrkon + brom można dodać do stopu w celu udoskonalenia właściwości fizycznych. Pozwala to na stosowanie tego stopu w wysokich temperaturach w agresywnym środowisku. Dzięki walorom użytkowym stop jest szeroko stosowany we współczesnej pirometrii. Wyjątkowe właściwości materiału uwarunkowane są jego zrównoważonym składem. Wraz z pojawieniem się podobnych materiałów pojawiła się możliwość udoskonalenia wielu metod produkcji, gdzie wytwarzaniu towarzyszy działanie wysokiej temperatury i agresywnego środowiska. Dzięki tym materiałom możliwe stało się zapewnienie długotrwałej, niezawodnej pracy całej konstrukcji w szerokim zakresie temperatur.

Aplikacja

Stop jest szeroko stosowany w pirometrii w postaci drutu lub taśmy do produkcji termopar (średnica drutu 0,2 - 3,2 mm), regulatorów ogrzewania, przewodów kompensacyjnych. Termopara składa się z oparów przewodnika elektrycznego, które są zlutowane na jednym końcu i umieszczone w środowisku zorientowanym na termometry ("gorące złącze"). Odsłonięte końce zostaną umieszczone w termostacie (tzw. „zimne złącze”). Dzięki stopowi termopara tego typu wytrzymuje krótkotrwały wpływ temperatury do 1300°C pracując w agresywnym środowisku. Przewody kompensacyjne Alumel, które są podłączone do przetworników, zmniejszają błąd wskazań. Ze względu na małe rozmiary i wysoką czytelność przetworniki alumelowo-chromowe znajdują zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, laboratoriach fizycznych i chemicznych.

Skład procentowy:

Fe Współ Mn Zanieczyszczenia C Mn Glin Ni+Co Si
≤0,3 0,6 — 1,2 1,8 — 2,7 0,7 ≤0,1 1,8 — 2,7 1,6 — 2,4 91,5 — 95,15

0,85 — 1,5


Właściwości fizyczne NiAlMnSi 2−2-1 w temperaturze 20 °C

Nieruchomość Ogrom
Twardość, twardy stop HB 10 -1 równa się 250 — 300 MPa
Temperatura topnienia około 1440°C
Twardość, miękki stop HB 10 -1 równa się 130 MPa
Temperatura wyżarzania 950°C
Gorąca temperatura pracy

1050 — 1280°C


Dostawca

Dostawca «Auremo» oferuje sprzedaż hurtową NiMn3Al. W magazynie znajduje się szeroka gama półproduktów. Niedroga blacha alumelowa, cena taśmy od blachy alumelowej, dostawca taśmy. Kup teraz alumel NiMn3Al. Cena jest uprzywilejowana dla klientów hurtowych. Dostawa stopu NiMn3Al odbywa się w następujący sposób:

Pręt (Ø 12,0 — 100,0 mm);
Drut (Ø 0,10 — 12,00 mm);
Pasek (0,1-5,0 mm grubości; 3-600 mm szerokości).

Kup w okazyjnej cenie

Dostawca blach aluminiowych «Auremo», dostawca taśm, zajmuje się sprzedażą hurtową wyrobów walcowanych na całym rynku europejskim. Warunki dostawy zajmują minimum czasu. W naszej firmie można kupić blachy, listwy alumelowe w okazyjnej cenie. Współpracujemy z doświadczonymi managerami; są ekspertami nowoczesnego marketingu i mogą pomóc w zakupie blach, taśm alumelowych. Towary wprowadzane do magazynu są certyfikowane. Firma «Auremo» jest rentownym dostawcą listew alumelowych, blach. Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. Blacha aluminiowa, cena taśmy uzależniona od ilości zamówienia, dodatkowych warunków dostawy. Cena jest uprzywilejowana dla klientów hurtowych. Firma «Auremo» oferuje dokonywanie zakupów hurtowych. Najlepsza cena na taśmę, blachę NiMn3Al od dostawcy. Kup NiMn3Al już teraz.