Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Europ metalowy

Charakterystyka techniczna

W czystej postaci europ jest podobny do aluminium. Utlenia się błyskawicznie w powietrzu (nawet w temperaturze pokojowej), dlatego powinien być przechowywany w hermetycznie zamkniętym pojemniku przez długi czas. Metal ten jest jednym z 14 pierwiastków z grupy lantanowców, o temperaturze topnienia 826°C i cieple parowania 176 kJ/mol. Podobnie jak wiele innych metali rzadkich, jest często stosowany jako dodatek stopowy, a jego produkcja jest bardzo kosztowna i wymaga wielu etapów chemicznych i fizycznych. Jest to bardzo podatny na obróbkę metal, łatwy w obróbce: walcowany, gięty, wiercony i cięty.

Liczba atomowa Eu №63
Masa atomowa g/mol 152
Stan utlenienia 2, 3
Gęstość [ g/cm3 ] 5,2
Temperatura topnienia t°C 826°С
Temperatura wrzenia t°C 1597°С
Ciepło parowania kJ/mol 176

Właściwości chemiczne

Europ jest pierwiastkiem aktywnym. Jego wartościowość wynosi +2; +3. Wypiera praktycznie wszystkie metale z roztworów soli i bardzo szybko pokrywa się warstwą tlenków na wolnym powietrzu. Aby uniknąć utleniania, przechowuje się go w słoikach z naftą lub pod warstwą parafiny.

Wnioski o

W stopie z cyrkonem rozszerza się szerokość wychwytu neutronów termicznych. W reaktorach jądrowych pochodne europu są częścią prętów absorpcyjnych. Wraz z halogenami metal ten tworzy światłoczułe kryształy. Niestabilny izotop 154Eu może być używany jako paliwo radioaktywne. Eu2 O3 , jest niezbędny w termochemicznym rozkładzie deuteru i trytu. W optyce laserowej metal ten służy do budowy potężnych laserów generujących promieniowanie o długości fali 610 nm,

Sprzedawca

Dostawca Auremo oferuje zakup europu hurtowo lub na raty. Duży wybór półproduktów na magazynie. Optymalna cena europu od dostawcy. Kup dzisiaj. Skontaktuj się z doświadczonymi menedżerami - szybko pomogą Ci kupić euro i jego stopy. A szeroka gama produktów nie pozostawi Cię bez wyboru. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Zapraszamy do współpracy partnerskiej. Najlepsza cena euro od dostawcy „Auremo”.

Kup, dobra cena od "Auremo".

Auremo, dostawca certyfikowanych metali ziem rzadkich w Europie Środkowej i Wschodniej, sprzedaje metale na najkorzystniejszych warunkach. Doświadczenie Auremo pozwala bez problemu kupić euro. W katalogu dostępna jest szeroka gama półproduktów. Cena europu uzależniona jest od wielkości zamówienia i dodatkowych warunków dostawy. Dla odbiorców hurtowych cena jest preferencyjna.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)