Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Metaliczny german

Charakterystyka techniczna.

Pierwiastek grupy 4 układu okresowego DI Mendelejewa , symbol chemiczny Ge. Liczba atomowa 32, Został odkryty w 1886 roku przez niemieckiego naukowca Winklera, który nazwał pierwiastek na cześć swojej ojczyzny, Niemiec. W naturze nie występuje w postaci wolnej, a jedynie jako zanieczyszczenie w skałach osadowych, rudach niklowo-wolframowych, krzemianach, węglach, wodach termalnych i torfach. Gromadzi się w algach.

Środek ciężkości 5,33 g/cm³
Masa atomowa 72,59
Stan utlenienia +3,
Temperatura topnienia 937°C
Temperatura wrzenia 2830°C
Ciepło właściwe topnienia 36,8 kJ/mol

Ten topliwy metal charakteryzuje się zwiększoną kruchością i temperaturą topnienia 937°C. Jest jednak klasycznym półprzewodnikiem i jest stosowany w produkcji elektroniki radiowej i elektrotechnice. Jeśli chodzi o stopy germanu, mają one dobrą odporność na agresywne działanie środowisk kwaśnych. Ta jakość jest doceniana przez branże takie jak fizyka i chemia eksperymentalna, oprzyrządowanie i inżynieria mechaniczna.

Aplikacje

Pierwiastek ten jest stosowany w postaci monokryształów o wysokiej częstotliwości do produkcji diod, fotorezystorów i fotodiod, czujników, części aparatury rentgenowskiej, spektroskopów. Pierwiastek jest również wykorzystywany w jubilerstwie, dzięki swojej możliwości produkcyjnej. Niektóre stopy germanu są stosowane jako powłoki antykorozyjne lub luty.

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup germanu, cena jest optymalna w tym segmencie wyrobów walcowanych. Duży wybór półproduktów w magazynie dostawcy "Auremo". Skontaktuj się z doświadczonymi managerami - szybko pomogę w zakupie germanu i stopów germanu luzem lub na raty... Dostawca zaprasza wszystkich do partnerskiej współpracy.

Kup, najlepsza cena

Auremo jest dostawcą metali ziem rzadkich w Europie Środkowej i Wschodniej. Doświadczenie Auremo pozwala na łatwy zakup germanu. W katalogu prezentowana jest szeroka gama produktów. German jest zawsze dostępny, cena zależy od wielkości zamówienia i dodatkowych warunków dostawy. Klienci hurtowi - cena germanu jest preferencyjna.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)