Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Samar metalu

Charakterystyka ogólna

Samar jest pierwiastkiem III grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Sm. Został oddzielony od minerału samarskitu. Odnosi się do grupy lantanowców. Liczba atomowa to 150,36. Zawartość samaru w skorupie ziemskiej wynosi 8 g/t, aw wodzie morskiej około 1710 -6 mg/l. Roczna produkcja samaru to kilka setnych ton. Wyodrębnia się go z piasku monacytowego za pomocą metod jonowymiennych, metaliczno-ceramicznych lub elektrolitycznych.

Fizyczne i chemiczne właściwości

Pod względem właściwości mechanicznych samar jest podobny do cynku, ale wygląda jak ołów. Jest powoli utleniany w powietrzu, tworząc ciemny film tlenkowy Sm 2 O 3 , aż zmieni się w szaro-żółty proszek. Jest to dość aktywny metal, który ma dodatnią wartościowość +3. Rozpuszcza się w kwasach i zapala się w powietrzu. Tworzy azotek z azotem, wodorek z wodorem, węglik z węglem, krzemek z krzemem, borki z borem.

Właściwości fizyczne Sm

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 150,36
Liczba atomowa 62
Gęstość [g/cm 3 ]

7.52
Temperatura topnienia 1074°С
Szybkość utleniania 3,2
Przewodność cieplna K [V/m*K] 13.3
Ciepło topnienia kJ/mol 8.9

Aplikacja

Jest stosowany w materiałach wrażliwych na odkształcenia i termoelektrycznych. Produkowane są potężne magnesy trwałe z samaru w stopie z kobaltem i innymi pierwiastkami. Bardzo wysoki poziom koercji i indukcji resztkowej można osiągnąć w stopach z Co, Zr, Hf, Fe, Cu. GOST 25 278 8-82 określa ilość samaru w stopach binarnych metodą zespolonej metryki. Na przykład 35-40% Sm-Co. Samar sprzyja kontrolowaniu rozpadu atomowego. W przeciwieństwie do innych pierwiastków (kadm, bor), które mają szeroki przekrój wychwytu, nie spala się i tworzy izotopy o dużym przekroju wychwytu neutronów. Jest wykorzystywany jako akcelerator luminoforu w kolorowych wyświetlaczach i konstrukcjach telefonów komórkowych. Znajduje zastosowanie w ciekłych i twardych laserach oraz elektrodach automatycznych przełączników termoelektrycznych.

Dostawca metalu samarowego

«Auremo» dostawca metalu samaru oferuje hurtowy zakup towarów. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Sztabka samaru jest zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty za przystępną cenę metalu samaru od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup teraz metal samaru. Cena metalu samaru jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup samar metal w okazyjnej cenie

Dostawca metalu samaru «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór produktów samaru i jego stopów. Cena metalu samaru zależy od wielkości zamówienia i dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz samar metal hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Produkty z mielenia samaru są zawsze dostępne. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Dostawa jest realizowana w najkrótszych terminach.