Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Pręt, drut, blacha, taśma z CuZn40SnSi

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
LOK59-1-0.3 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Skład stopu odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku mosiądzu dwuskładnikowego. Stopień nasycenia cynkiem miedzi w niskiej temperaturze wynosi 39%. Wskaźnik ten maleje przy istotnym wzroście temperatury. W temperaturze 905 °C wynosi 2%. Te mosiądze, które zawierają mniej niż 39% cynku, mają jednofazową strukturę roztworu cynku w miedzi. Jeśli dodać większą zawartość cynku do stopionej miedzi, cynk nie rozpuści się całkowicie. Dlatego mosiądz po zastygnięciu będzie bardzo twardy i kruchy. Będzie już miał strukturę dupleksową i wysoką wytrzymałość. Plastyczność będzie jednak znacznie mniejsza niż w przypadku mosiądzów jednofazowych.

Skład procentowy według GOST 15527-2004

Fe Si P Cu Jak Pb zn Śr Bi Sn Pozostałości elementów
≤0,15 0,2 — 0,4 ≤0,01 58 — 60 ≤0,01 ≤0,1 37,92 — 40,8 ≤0,01 ≤0,003 0,7 — 1,1 ≤ 0,3

Im więcej cynku zawiera mosiądz, tym większą ma wytrzymałość. Ale w ten sposób zmniejsza się plastyczność materiału. Im bardziej skomplikowana twarda kompozycja, tym mniej ma plastyczności. W konsekwencji mosiądz staje się bardziej kruchy. Jego wytrzymałość wzrasta dopiero przy 45% zawartości cynku. Następnie siła i plastyczność zaczynają gwałtownie spadać.

Obróbka ciśnieniowa

Większość mosiądzów jest dobrze obrabiana ciśnieniowo. Mosiądze jednofazowe mają charakterystyczną plastyczność. Mogą odkształcać się w bardzo niskich i wysokich temperaturach. Cechą charakterystyczną obróbki ciśnieniowej mosiądzu jest to, że do obróbki na zimno stosuje się mosiądz jednofazowy, który ma dobrą plastyczność i małą wytrzymałość. Wraz ze wzrostem temperatury jego plastyczność nieco spada. Dlatego takiego mosiądzu nie można obrabiać na gorąco. Tylko mosiądz duplex o wysokiej zawartości cynku może być stosowany do obróbki na gorąco.

Aplikacja

Stop ten jest używany głównie do produkcji prętów (drutu) do spawania gazowego mosiądzu i napawania stali węglowej.

Dostawca

Gdzie kupić hurtowo wyroby hutnicze CuZn40SnSi? Dostawca wyrobów hutniczych «Auremo» CuZn40SnSi oferuje zakup wyrobów mosiężnych na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. CuZn40SnSi pręt, drut, rura, blacha, taśma są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za przystępną cenę produktów młynarskich CuZn40SnSi od dostawcy. Kup towar za chwilę. Cena jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Za pośrednictwem naszej strony internetowej można dokładnie zapoznać się z naszą produkcją, określić jej właściwości, złożyć zamówienie. Firma «Auremo» jest odnoszącym sukcesy dostawcą wyrobów hutniczych CuZn40SnSi na rynku europejskim. Oferujemy zakup towarów z magazynu specjalnego przeznaczenia. Dostawę można zrealizować w dowolnym mieście. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Mamy najkrótsze terminy dostaw i najlepsze ceny wyrobów hutniczych CuZn40SnSi. Nasi doświadczeni menedżerowie są gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. W przypadku hurtowego zakupu przemiału CuZn40SnSi otrzymają Państwo specjalne rabaty.