Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Walcowana miedź

Charakterystyka techniczna

Miedź należy do grupy ciężkich metali nieżelaznych. Pozyskuje się go poprzez przetwarzanie rud, a także poprzez recykling złomu miedzi. Jest bardzo plastyczny i kuty. Zajmuje drugie miejsce po srebrze pod względem przewodności elektrycznej. Z tego powodu jest używany w czystej postaci do wyrobu drutów, cewek, końcówek elektrycznych. Jednak czysta miedź jest mechanicznie gorsza od jej stopów. Dla zwiększenia właściwości wytrzymałościowych wykonano dwa stopy miedzi: mosiądz (Cu+Zn) i brąz (Cu+Sn).

Właściwości fizyczne Cu
Masa atomowa (molowa) g/mol 63548
Liczba atomowa 29
Gęstość [g/cm3] 8,92
Temperatura topnienia t°С 1085°С
Stopień utlenienia 3, 2, 1, 0
Przewodność cieplna K [W/(mK) 401
Objętość molowa cm3/mol 7,1

Ceny miedzi determinowane są przez szereg czynników: światowe trendy gospodarcze, krajowe gospodarki krajów oraz bliskość centrów przetwórczych. W rzeczywistości ceny są pośrednimi wskaźnikami stabilności sektora gospodarczego w obszarach takich jak elektronika, inżynieria i energia, gdzie miedź jest wykorzystywana jako surowiec, a także odzwierciedlają dynamikę przemysłu wytwórczego. Cena miedzi jest ustalana przez giełdę. Jednak rozpatrując tę kwestię prywatnie, należy wziąć pod uwagę poziom przemysłowego zużycia metali nieżelaznych, dostępność surowców naturalnych w regionach, rozwój przemysłu wydobywczego.

Używać

Miedź równie dobrze sprawdza się w elektrotechnice, jako materiał na pokrycia dachowe, w produkcji urządzeń grzewczych, w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i oprzyrządowaniu. Ten metal ze swoją unikalną kombinacją użytecznych właściwości znajduje szerokie zastosowanie we wszystkich sferach działalności człowieka. Około siedemdziesiąt procent całkowitego zużytego metalu jest zużywane w produkcji sprzętu elektrycznego. Piętnaście procent zużywa się na elementy konstrukcyjne, a 5% na części do samochodów. Cztery procent przypada na komponenty konstrukcyjne w sektorze transportowym i pozostałe gałęzie przemysłu, w tym broń palną.

Stopowanie

Ze względu na to, że za pomocą odpowiednich dodatków można manipulować niemal każdą właściwością metalu, wyroby elektryczne produkowane są w różnych gatunkach. Jeżeli ma być osiągnięta wysoka przewodność prądu elektrycznego, stosuje się beztlenowe dodatki miedzi. W niektórych przypadkach gatunki zawierające tlen (w zakresie od 0,02 do 0,04 proc.), chociaż opcja ta pogarsza procesy spawania. Jeśli doda się niewielką ilość arsenu, można poprawić charakterystykę wytrzymałościową. Gatunki o niższej zawartości tlenu są bardziej odpowiednie do odlewania i są używane do produkcji rur, drutu, rur, pokryć dachowych i skraplaczy.

Dostarczać

Jeśli chodzi o asortyment produktów, które reprezentują stopy miedzi, jest on bardzo zróżnicowany: koło, drut, taśma; arkusz; rura; rozebrać się; talerz i nie tylko.

Dostawca

Wyroby walcowane z miedzi od dostawcy „Auremo” oferowane są dziś na
korzystne warunki. Zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości, cena jest optymalna od dostawcy. Oferujemy zakup dowolnych stopów miedzi ze specjalistycznych magazynów z dostawą do dowolnego miasta. Kup walcowaną miedź już dziś. Auremo" jest dostawcą certyfikowanych prętów miedzianych do Europy Środkowej i Wschodniej, oferujemy stopy miedzi i niklu na najkorzystniejszych warunkach. Dla odbiorców hurtowych cena - korzystna.

Kup, okazyjna cena

Interesują Cię wyroby walcowane z miedzi? Magazyn dostawcy Auremo oferuje najszerszy wybór produktów. Zawsze dostępne walcowanie miedzi, cena - ze względu na cechy technologiczne produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Optymalna cena od dostawcy. Kup walcowaną miedź już dziś. Czekamy na Twoje zamówienia. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla całej gamy produktów. Skontaktuj się z doświadczonymi menedżerami - szybko pomogą Ci kupić pręty miedziane luzem lub na raty. Stali klienci mogą kupić pręty miedziane z rabatem rabatowym.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)