Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Metalowe aluminium

Charakterystyka techniczna

Metal nieżelazny aluminium jest jednym z trzech najpowszechniejszych pierwiastków w skorupie ziemskiej. Charakteryzuje się niskim ciężarem właściwym oraz możliwością łatwej obróbki skrawaniem. Ma wysoką przewodność elektryczną i cieplną. Dzięki powłoce tlenkowej na powierzchni jest odporny na korozję. Jest to metal paramagnetyczny o biało-srebrnej barwie, bardzo lekki. Gęstość = 2,7 g/cm³. Twardość Brinnela wynosi od 24 do 32 kgf/mm². Wytrzymałość na rozciąganie wynosi 10-12 kg/mm², aw stopie będzie to 38-42 kg/mm². Wysoka ciągliwość wynosi 50% dla czystego aluminium i 35% dla aluminium technicznego. Ma wysoką przewodność cieplną 203,5 W/(mK) i przewodność elektryczną 0,037 Ohm - mm2/m, co stanowi około 66% przewodności miedzi. 0,0179 Ohm - mm2/m. Jest to mały paramagnetyk o rozszerzalności liniowej 24,58-10-6/°C (t° 20 do 200°C). Jest w stanie tworzyć stopy z prawie wszystkimi znanymi metalami, najczęściej z krzemem, magnezem i miedzią.

Właściwości fizyczne Al
Masa atomowa (molowa) g/mol 26,98
Liczba atomowa 13
Gęstość [g/cm3] 2,7
Temperatura topnienia t°С 660,3°С
Stopień utlenienia 3
Przewodność cieplna K [W/(mK) 237
Objętość molowa cm3/mol 10

Zalety

Ten metal jest trzy razy lżejszy niż stal. Jest odporny na korozję, można go tłoczyć, ciąć, wiercić, ma wysoką przewodność cieplną i nie jest toksyczny. Stosowany jest w przemyśle spożywczym do wyrobu folii żaroodpornej oraz przyborów kuchennych. Jednak obecnie jest on zastępowany przez taki materiał jak włókno węglowe z tego sektora. Prawie jedyną wadą aluminium jest jego niska wytrzymałość. Aby zwiększyć jego wytrzymałość, jest stopiony z magnezem i miedzią.

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup aluminium luzem lub na raty. Duży wybór półproduktów na stanie magazynowym. Najlepsza cena aluminium od dostawcy. W segmencie metali nieżelaznych Auremo jest rentownym dostawcą. Najlepsza cena od dostawcy.

Kup, najlepsza cena od "Auremo".

Dostawca "Auremo" zajmuje się sprzedażą metali nieżelaznych na rynku europejskim w wysyłce hurtowej i detalicznej. Czas dostawy jest minimalny. U nas kupisz aluminium w najlepszej cenie. W kontakcie - doświadczeni managerowie - znawcy rynku. Szybko pomogą w zakupie aluminium i stopów metali kolorowych. Prezentowane w magazynie półprodukty posiadają atesty. Jakość spełnia GOST i międzynarodowe standardy. Cena aluminium uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Hurtownicy mają preferencyjną cenę na aluminium. Auremo zaprasza do zakupu aluminium.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)