Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Drut CuNi40 i CuNi44

Drut Constantana, pręt, pręt Pasek Constantana, arkusz

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
MNMts43-1.5 2.0842 C72150 CuNi44 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
MNMts40-1,5 CuNi40 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
MNMts40-1,5 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Stop ma swoją nazwę od łac. — stałe — co oznacza „niezmienny”, „stały”, ponieważ jego rzeczywista rezystancja praktycznie nie zależy od temperatury. Jest to termopara na bazie niklu o srebrno-żółtym kolorze. Taką barwę nadaje nalewkom obecność miedzi i manganu w składzie stopu.

Główne cechy tego stopu to:

1. Temperatura topnienia wynosi 1260°C;

2. Gęstość stopu konstantanu wynosi 8,9 g/cm3;

3. Stały rzeczywisty opór. Nazwa stopu pochodzi od danej cechy. Współczynnik rozszerzalności cieplnej wynosi 14•10 -6 °C-1.

Stop jest szeroko stosowany w postaci drutu, rzadziej w postaci taśmy lub pręta (o średnicy 12-100 mm) do produkcji termopar, rejestrów, elektrycznych elementów grzejnych. Pręt Constantan jest mniej zbywalny niż drut, ale jest również używany do produkcji grzejników elektrycznych. Taką cenę określa koszt miedzi i niklu, które stanowią główne składniki.

Zalety

Posiada odporność na ciepło, plastyczność, stałość właściwości elektrycznych. W temperaturze 20 °C właściwy opór elektryczny wynosi 0,48 Ohm-mm 2 /m. Po specjalnym procesie (wyżarzaniu stabilizującym) drut konstantanowy ma rzeczywisty współczynnik oporu cieplnego, który wzrasta do 2x10−6 1/К, w stanie wyżarzonym (miękkim) eđ = 40 — 50%, sđ = 400 — 500 MPa oraz r = 0,45 — 0,48 Ohm-mm 2 /m; w stałym stałym -eő = 2…5%, ső = 650 — 720 MPa i r = 0,46 — 0,52 Ohm-mm 2 /m.

wady

Taki drut jest dość drogi ze względu na obecność niklu w swoim składzie. Poza tym nikiel jest podatny na uszkodzenia spowodowane działaniem siarki przy podnoszeniu temperatury. Główną wadą stopu jest duża siła termoelektromotoryczna (40-50 mkV/°С) w połączeniu z miedzią. Tym samym ogranicza to jego zastosowanie w przyrządach precyzyjnych i stabilnych rezystorach, ponieważ nieznaczne nagrzewanie się elementów stykowych prowadzi do pojawienia się natężenia prądu, który zaburza wskazywane wartości. Pod tym względem mangan można stosować, jeśli jest to konieczne do osiągnięcia wysokiej dokładności.

Aplikacja

Drut Constantan jest powszechnie stosowany do produkcji reostatów, przewodów kompensacyjnych i elementów grzejnych. Najpopularniejszym drutem jest Ø 0,03−5 mm, a pasek nie większy niż 0,1 mm. Termopara wykonana z drutu konstantanowego z miedzią charakteryzuje się znaczną siłą termoelektromotoryczną i jest stosowana w niezbyt wysokiej temperaturze roboczej (do 500°С). W takich termoparach elektrodami dodatnimi są miedź, chrom lub żelazo; negatywne to copel i alumel (oprócz konstantanu). Termopara składa się z oparów przewodnika elektrycznego, które są przylutowane na jednym końcu i umieszczone w środowisku zorientowanym na pomiar temperatury („gorące złącze”). Następnie odsłonięte końce wkłada się do regulatora termostatycznego (tzw. zimne złącze). Stopowanie pozwala wytrzymać krótkotrwały efekt wysokiej temperatury do 1300°C podczas pracy w agresywnym środowisku. Drut konstantanowy, rzadziej taśma lub pręt są wykorzystywane do produkcji regulatorów grzewczych oraz przewodów kompensacyjnych.

Stop może być dostarczony w następujący sposób:

Pręt (Ø 12,0 — 100,0 mm);

Pasek (grubość 0,1-5,0 mm; szerokość 3-600 mm).

Drut (Ř 0,10 — 11,5 mm);

Skład procentowy konstantanu CuNi40

C Fe Ni+Co Si Zanieczyszczenia Cu Mn
≤ 0,1 ≤ 0,5 39 — 41 ≤ 0,1 łącznie 0,9 56,1 — 60 1 — 2

Właściwości fizyczne konstantanu CuNi40 w temperaturze 20 °C

Nieruchomość Ogrom
Twardość stopu miękkiego HB 10 -1 480 MPa
Temperatura topnienia 1350°C
Twardość, twardy stop HB 10 -1 720 MPa
Temperatura wyżarzania 950°C
Gorąca temperatura pracy 1170

Dostawca drutu, prętów, prętów Constantan

Dostawca «Auremo» oferuje zakupy hurtowe. W magazynie znajduje się szeroka gama półproduktów. Jest przystępna cena od stałego dostawcy drutu, pręta, pręta. Kup Constantan już teraz. Cena drutu, pręta, pręta Constantan jest uprzywilejowana dla klientów hurtowych.

Numer Materiał Stopień Rozmiar (mm) Rodzaj rolki Cena
1 konstanan CuNi40 Ø 0,1−11,5 drut umowny
2 ---«--- CuNi40 Ø 12,0−100,0 bar umowny
3 ---«--- CuNi40 3х600 mm rozebrać się umowny

Kupię drut konstantanowy, pręt, pręt po okazyjnej cenie

Dostawca «Auremo» jest uznanym ekspertem na rynku stopów żaroodpornych i termoparowych. Dzięki przedstawicielstwom w Europie Wschodniej jesteśmy w stanie nawiązać szybką współpracę z partnerami biznesowymi. Doświadczenie firmy «Auremo» doprowadzi Cię do zakupu drutu konstantanowego, prętów, prętów w szerokiej gamie. Firma «Auremo» to niezawodny stały dostawca drutu, prętów, prętów, który zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. Możesz łatwo kupić towary hurtowo. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Cena drutu, pręta, pręta Constantan jest uprzywilejowana dla klientów hurtowych. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Firma kurierska dostarczy Twoje zamówienie w możliwie najkrótszym czasie. Kup drut konstantanowy, pręt, pręt już teraz. Dostępna jest przystępna cenowo drut stały, pręt, pręt od dostawcy.