Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Skand metaliczny

Charakterystyka ogólna

Skand to srebrzysty miękki metal o specyficznym żółtawym odcieniu. Jest to 21. element 4. okresu układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Sc. Został wynaleziony w 1879 roku przez szwedzkiego chemika Nielsena. Nazwa wywodząca się od nazwy regionu Skandynawia. Właściwości tego pierwiastka już dawno przewidział Mendelejew. Zawartość skandu w skorupie ziemskiej wynosi około 10 g/t. Jej złoża znajdowały się w miarach węgla (kamień cynowo-skandowy, beryl, fluoryt). Proces rekultywacji związany jest z przeróbką węgla.

Właściwości chemiczne i fizyczne

Sc może mieć sieć α-heksagonalną, jak w przypadku magnezu lub sześciennej sieci β centrowanej na ciele. Temperatura przejścia wynosi 1336 °C. Czysty skand (ponad 99,5%) jest bardzo miękki i łatwo poddaje się obróbce mechanicznej. Temperatura wrzenia wynosi 2837 °C, temperatura topnienia 1541 °C. Ze względu na swoje właściwości pierwiastek ten jest podobny do lantanowców. Ma dodatnią wartościowość we wszystkich związkach, takich jak lantan, itr, aluminium.

Właściwości fizyczne Sc

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 44.9559
Szybkość utleniania 3
Gęstość [g/cm 3 ]

2,99
Temperatura topnienia 1541°С
Ciepło topnienia kJ/mol 15.8
Przewodność cieplna K [V/m*K] 15.8
Ciepło parowania kJ/mol 332,7

Aplikacja

Znajduje zastosowanie w hutnictwie, energetyce jądrowej, generatorach hydromagnetycznych, medycynie, elektrotechnice, produkcji materiałów ogniotrwałych, luminoforach, bateriach słonecznych, laserach. Izotop promieniotwórczy 46 Sc o okresie półtrwania do 84 s jest stosowany w leczeniu chorób nowotworowych. W metalurgii jest używany jako „znak” kontrolny postępu procesu technicznego. Stop skandu z aluminium ma wysoką podatność na kucie, wytrzymałość i jest wykorzystywany do produkcji blach, prętów, drutu.

Dostawca

Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup skandu metalicznego. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Sztabka skandu jest zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty w przystępnej cenie od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup teraz metaliczny skand. Cena skandu metalicznego jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana w „Auremo” dostawcy skandu metalicznego, jest zgodna z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Szeroki wybór produktów, kompleksowa obsługa doradcza, przystępna cena skandu metalicznego oraz krótkie terminy dostaw definiują wizerunek firmy. Dostawy realizowane są bezpośrednio z magazynu. Daje to klientom duży wybór produktów oraz znaczne oszczędności w magazynach i lokalach. Dostawca skandu metalicznego «Auremo» ma wszelkie możliwości do produkcji wysokiej jakości produktów o nietypowych rozmiarach na indywidualne zamówienie. Sztabka skandu jest zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty w przystępnej cenie od dostawcy. Zapraszamy do współpracy.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)