Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Dysproz metaliczny

Charakterystyka ogólna

Dysproz jest metalem lekkim o srebrzystym połysku. Odnosi się do pierwiastków ziem rzadkich z grupy lantanowców. Jest oznaczany w układzie okresowym jako Dy. Liczba atomowa wynosi 66. Jego zawartość w skorupie ziemskiej wynosi 5x10 -4 %. Nie występuje w stanie rodzimym. Wraz z innymi metalami ziem rzadkich jest zawarty w różnych minerałach: apatycie, bastnazycie, gadolinicie, monacycie. Został wynaleziony w 1886 roku podczas analizy spektroskopowej ziemi holmowej. 20 lat później Urbain Jean Joseph Le Verrier zdołał go oddzielić w stanie czystym. Obecnie otrzymuje się go przemysłową metodą odzysku DyCl 3 i DyF 3 za pomocą wapnia, sodu lub litu.

Fizyczne i chemiczne właściwości

Gdy temperatura jest niższa niż 1384 ° C, dysproz ma sześciokątną sieć α. A gdy temperatura jest wyższa, ma β-sieć. Jest powoli utleniany do temperatury 100 ° C w powietrzu. Jednak przy przegrzaniu zaczyna silnie oddziaływać z wodorem, tlenem, halogenami, azotem. Łatwo rozpuszcza się w kwasach mineralnych, ale prawie nie reaguje z zasadami.

Jakość fizyczna Dy

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 162,5
Szybkość utleniania 3
Gęstość [g/cm 3 ]

8.55
Temperatura topnienia 1412°С
Ciepło topnienia kJ/mol nie dotyczy
Przewodność cieplna K [V/m*K] 10.7
Ciepło parowania kJ/mol 291

Aplikacja

Dy odnosi się do grupy metali nieżelaznych. Dostępne wyroby hutnicze: pręt, drut, blacha. Stosowany jest do stopowania stopów cynku. Dodatek dysprozu do cyrkonu gwarantuje rozszerzenie przekroju wychwytu neutronów termicznych. Przy tym znacznie zwiększa się obrabialność stopu. Jony dysprozu sprzyjają wzbudzeniu promieniowania podczerwonego o długości fali 2,36µm. Chemia przemysłowa wykorzystuje dysproz jako skuteczną katalizę. Energetyka jądrowa stosuje hafnat, borek, boran, tlenek dysprozu do produkcji specjalnych farb, emalii, które emitują promieniowanie jonizujące. Dysproz intensywnie wychwytuje neutrony i służy jako podstawa dla szpilek regulujących rozpad jądrowy. Stop dysprozu i żelaza jest silnym materiałem magnetostrykcyjnym. GOST 23 862 13−79 określa metodę oznaczania tlenków dysprozu.

Dostawca metalicznego dysprozu

Firma «Auremo» proponuje zakup dysprozu metalicznego po najkorzystniejszej cenie. W magazynie znajduje się szeroki wybór produktów jakościowych zgodnych z GOST i międzynarodowymi normami jakości. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw. Możesz łatwo kupić dostawcę dysprozu metalicznego «Auremo». Cena dysprozu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Przy zakupie hurtowym dysprozu metalicznego otrzymasz specjalne rabaty.

Kup w okazyjnej cenie

Dostawca metali dysprozowych «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór produktów z dysprozu i jego stopów. Cena dysprozu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Przy zakupie dysprozu metalicznego otrzymasz specjalne rabaty. Sztabka dysprozu jest zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty w przystępnej cenie dysproz metaliczny od dostawcy. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty są certyfikowane i dostarczane w najkrótszych terminach.