Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Metaliczny lantan

Charakterystyka techniczna

Lantan to jasnosrebrzysty metal. Jest elementem układu okresowego ( 6. okres 3. grupy). Liczba atomowa wynosi 57. Została wynaleziona podczas eksploracji „ziemi cerytowej”. W 1826 roku Carl Mosander zdołał udowodnić, że „ziemia cerytowa” jest nieczysta. Oprócz ceru był jeszcze jeden pierwiastek. W 1839 roku naukowiec wyodrębnił ten pierwiastek i nazwał go lantanem (z greckiego — zniknąć, ukryć się). Współcześnie przemysłowe otrzymywanie tego pierwiastka rozpoczyna się od separacji surowej rudy na miałach. Po pierwsze, jest oddzielony cer. Następnie metodą ekstrakcji oddziela się prazeodym, neodym i lantan. Lantan ma 3 modele krystaliczne: sześciokątną sieć α (do 227 ° C), sześcienną sieć β (do 861 ° C), sieć centrowaną na ciele α-Fe.

Właściwości fizyczne La

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 138,9
Szybkość utleniania 3
Gęstość [g/cm 3 ]

6.17
Temperatura topnienia 920°С
Ciepło topnienia kJ/mol 8.5
Przewodność cieplna K [V/m*K] 13.4
Ciepło parowania kJ/mol 402

Aplikacja

Tlenek lantanu La 3 O 3 jest używany do produkcji specjalnego szkła optycznego do sprzętu kinowego i fotograficznego, soczewek astronomicznych, pryzmatów, mikrografii elektronicznej. La 3 O 3 służy jako podstawa nadprzewodników o wysokich temperaturach wraz z tlenkami itru, strontu, baru. Sam lantan ma szerokie zastosowanie w elektronice, energetyce jądrowej, produkcji akceptorów wodoru, wodorków metali i materiałów termoelektrycznych. Jest stosowany jako materiał do odzyskiwania rzadkich pierwiastków. Pluton jest wydobywany za pomocą lantanu podczas ponownego przetwarzania paliwa jądrowego. Lantan dodaje się do stopionego uranu w celu zwiększenia masy ciekłego stopu plutonu, który wypływa na powierzchnię wraz z lantanem. Kapsel jest lutowany do dalszej obróbki metodą chemiczną.

Rodzaje wyrobów młynarskich

Pręty wolframowe grupy EWLa1 posiadają dodatki La 3 O 3 . Produkowane są w długości nie mniejszej niż 500 mm i średnicy 1,5-8 mm. Takie elektrody zwiększają prąd garbowy i zdolność porywania o 50%. Są znacznie trwalsze niż cer i tor. Jego szlif pierwotny utrzymuje się znacznie dłużej przy równowagowym rozkładzie La 3 O 3 na całej długości elektrody. Sole lantanu LaCl 3 , LaCO 3 , LaF 3 , LaSO 4 zawarte w stopach do produkcji blach, prętów, drutu znacznie poprawiają właściwości obrabialne materiału.

Dostawca metalu lantanu

Firma «Auremo» proponuje zakup towaru po najkorzystniejszej cenie metalicznego lantanu. W magazynie prezentowana jest szeroka gama towarów wysokiej jakości. Możesz łatwo kupić produkty u dostawcy lantanu metalicznego «Auremo». Cena lantanu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. Jeśli kupisz lantan metaliczny hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw.

Kup metaliczny lantan w okazyjnej cenie

Dostawca lantanu metalicznego «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór produktów z lantanu i jego stopów. Cena lantanu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz metaliczny lantan, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty są certyfikowane i dostarczane w najkrótszych terminach.