Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Arkusz, taśma, wlewka, surówka z renu

Charakterystyka techniczna

Ren to ogniotrwały metal, który wygląda jak stal. Pod względem właściwości fizycznych jest podobny do pierwiastków ogniotrwałych szóstej grupy (molibden, wolfram) oraz pierwiastków z grupy platynowców. Proszek metaliczny ma barwę ciemnoniebieską lub czarną, w zależności od zdolności dyspersyjnych. W temperaturze topnienia ren jest gorszy tylko od wolframu. Pod względem siły zajmuje 4 miejsce po osmie, platynie, irydzie. Czysty ren jest plastyczny w standardowych warunkach. Jednak ze względu na wysoki moduł sprężystości, jego twardość wzrasta po obróbce w wyniku utwardzania młotkiem. W celu odzyskania plastyczności metal jest wyżarzany w wodorze, gazie obojętnym lub próżni. Ren może wytrzymać szok termiczny bez utraty wytrzymałości. Jego wytrzymałość jest znacznie większa niż w przypadku wolframu czy molibdenu do temperatury 1200°C. Ren ma specyficzną oporność elektryczną, która przekracza wskaźniki wolframu i molibdenu.

Właściwości fizyczne renu

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 186,2
Szybkość utleniania 7, 6, 5, 4, 3, 2, -1
Gęstość [g/cm 3 ]

21.02
Temperatura topnienia 3186°С
Ciepło topnienia kJ/mol 34
Przewodność cieplna K [V/m*K] 48
Ciepło parowania kJ/mol 704

Produkcja

Ren jest wyczerpywany z siarczku miedzi i rudy molibdenu o wyjątkowo niskim składzie procentowym. Surowiec wsadowy poddawany jest obróbce metodami pirometalurgicznymi (wytapianie, konwertowanie, wyżarzanie utleniające). Wrzący ren sublimuje w postaci tlenków, które są utrzymywane w układach gazowych i pyłochłonnych. Podczas wyżarzania koncentratów molibdenu i częściowego ulatniania część renu zatrzymywana jest w popiołach, z których jest odzyskiwana roztworami amoniaku i sody metodą ługowania. Źródłem pozyskiwania metalu są w tym przypadku mokre roztwory kwasu siarkowego z układów odpylających lub roztwory wzorcowe po hydrometalurgicznej obróbce żużla. Podczas wytapiania koncentratów miedzi z gazami zazwyczaj odpływa 56−60% Re. Niesublimowany metal zmienia się w matowy. Po zmatowieniu jest całkowicie usuwany za pomocą gazów. Jeżeli do produkcji kwasu siarkowego zużywa się gazy piecowe i konwertorowe, to ren otrzymuje się w postaci kwasu renowego przez elektryczne przemywanie filtrów recyrkulacyjnych. Po przetworzeniu koncentratów miedzi głównym źródłem tego metalu jest kwas myjący.

Aplikacja

Ren jest niekonkurencyjnym materiałem łożyskowym, który jest stosowany do produkcji części w technice specjalnej. Temperatura pracy takich części przekracza 1000 °C w agresywnym środowisku. W elektrotechnice, elektronice produkowane są siatki, grzejniki żarnika, grzejniki katodowe do kineskopów; w generatorach termojonowych, generatorach i lampach odbiorczo-wzmacniających stosuje się żarniki mierników jonowych i spektrometry masowe wykonane z renu. Konsekwentne użytkowanie operacyjne zespołów mechanicznych i optycznych, które są zamocowane na metalowej cienkiej oprawie, jest bardzo ważne dla urządzeń geodezyjnych. Oprawy tego typu zawierają teodolity tranzytowe, niwelatory, teodolity żyroskopowe. Najdokładniejsze oprawy to te wykonane ze stopów renu.

termopary

Do pomiaru najwyższych temperatur (ok. 2500°C) stosuje się termopary wykonane ze stopów wolframu i renu. Są znacznie dokładniejsze niż proste termopary wykonane z molibdenu i wolframu. Drut termopary wykonany jest metodą metalurgii proszków ze stopu WRe20 (Re-20%), WAlRe5 (z dodatkami krzemowo-alkalicznymi i aluminiowymi), WRe5 (Re-5%). Drut termoparowy klasy WRe20, WRe5 ma różne określone współczynniki termicznej siły elektromotorycznej, które są zaznaczone na podziałce. Termopary wolframowo-renowe są zabezpieczone molibdenowymi i ceramicznymi rurkami ochronnymi. Drut termopary klasy WRe5 zbiera się tylko z elektrodą i drutem termopary klasy WRe20, które mają taką samą charakterystykę statystyczną.

Świecące włókno

Z czasem na wewnętrznej stronie żarówki w szkle tworzą się ciemne plamy. Są końcowym wynikiem obiegu wody. Część pary wodnej zawsze pozostaje nawet przy najbardziej rygorystycznym usuwaniu tlenu z żarówki. W wysokiej temperaturze woda rozkłada się na tlen i wodór, które utleniają gorące włókno wolframowe. Następnie tlenek wolframu odparowuje i osadza się na szkle w postaci metalicznego wolframu, który jest odzyskiwany za pomocą tlenu. W ten sposób maleńkie cząsteczki wolframu odparowują ze świecącego włókna. Na szkle tworzy się ciemna plama, a włókno staje się cieńsze, aż do rozdarcia. Do temperatury 1300 °C ren jest dwukrotnie bardziej odporny na obieg wody niż wolfram; w temperaturze 1750 ° C jest ośmiokrotnie bardziej odporny. Stopy renu i wolframu doskonale nadają się do produkcji świecącego włókna.

Arkusz renu, dostawca taśm

Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup arkuszy renu, taśmy. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Arkusze, paski, sztabki renu są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za najlepszy arkusz renu, cena paska od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup blachę renu, rozebrać już teraz! Arkusz renu, cena taśmy jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup w okazyjnej cenie

Szeroka gama produktów jest prezentowana w arkuszach renu «Auremo», dostawcy taśm. Oferujemy rzadkie i ogniotrwałe metale za przystępną cenę arkusza renu, taśmy. Nasi specjaliści zawsze służą pomocą w doborze potrzebnych produktów, od których zależy sprawność i niezawodność przyszłego sprzętu. Arkusze, paski, sztabki renu są zawsze w magazynie. Jest najlepsza cena od arkusza renu, dostawcy taśmy. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. W przypadku hurtowego zakupu przemiału indu otrzymają Państwo specjalne rabaty. Kupię blachę renu, listwy łącząc się z najbliższym biurem. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz menedżer pomoże Ci wybrać produkty, które będą pasować do Twoich indywidualnych wymagań. Kup produkty już teraz! Zamów potrzebny towar już teraz.