Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Cer metaliczny (sztabka)

Charakterystyka ogólna

Cer jest miękkim srebrzystobiałym pierwiastkiem trzeciej grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Ce. Jest to pierwiastek ziem rzadkich, który odnosi się do lantanowców. Liczba atomowa to 58, a masa atomowa to 140 115. Został wynaleziony przez niemieckiego naukowca Martina Klaprotha oraz szwedzkich chemików Hisingera i Berzeliusa. Pierwiastek ten został nazwany na cześć największej asteroidy — Ceres. Zawartość ceru w skorupie ziemskiej wynosi około 70 g/t, aw wodzie morskiej około 5210-6 mg/l. Otrzymywany jest przemysłową metodą elektrolizy ciekłego stopu fluorku CeF 3 .

Właściwości chemiczne i fizyczne

Temperatura topnienia Ce wynosi 799 °C, a temperatura wrzenia 3426 °C. Ciężar właściwy wynosi 6,77 g/ cm3 w temperaturze 20°C. Istnieją dwie modyfikacje ceru: z siatką β-heksagonalną i g-sześcienną. Temperatura przejścia wynosi 393 ° C. Nawet w temperaturze pokojowej metal ten jest nieodporny na powietrze — powoli zaczyna się utleniać i zamieniać w biały tlenek. Cer łatwo rozpuszcza się w kwasach mineralnych.

Właściwości fizyczne Ce

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 140.115
Liczba atomowa 58
Gęstość [g/cm 3 ]

6.757
Temperatura topnienia 799°С
Szybkość utleniania 4,3
Przewodność cieplna K [V/m*K] 11.1
Ciepło topnienia kJ/mol 5.2

Aplikacja

Znajduje zastosowanie w produkcji materiałów termoelektrycznych i ściernych, szkła, koron dentystycznych. Dwutlenek CеО 2 jest bardzo poszukiwany jako katalizator. Metalurdzy dolewają cerem stopy żelazowo-magnetyczne. Zwiększa przewodność elektryczną aluminium, wytrzymałość miedzi, tytanu, stali konstrukcyjnych. Po jego dodaniu w ilości 1% zwiększa się wytrzymałość na zerwanie i granica pełzania materiału. Warto zauważyć, że koszt ceru jest znacznie niższy niż lantanu. Posiadają przy tym te same właściwości i dlatego cer ma szersze zastosowanie. Jeśli spróbujesz stopić cer z cynkiem, nastąpi ekspozycja. Dodanie ceru do stali w małej ilości powoduje oczyszczenie stali ze szkodliwych dodatków siarki i gazów. GOST 12 364-84 określa stale stopowe. Wraz z innymi pierwiastkami ziem rzadkich stopy ceru są wytwarzane w postaci drutu, pręta, blachy, folii.

Dostawca ceru metalicznego

Dostawca ceru metalicznego «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Sztabki ceru są zawsze dostępne. Możesz kupić produkty za przystępną cenę metalicznego ceru od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup teraz metaliczny cer. Cena metalicznego ceru jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup cer metaliczny po okazyjnej cenie

Dostawca ceru metalicznego «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i nieżelazne na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór wyrobów z ceru i jego stopów. Cena ceru metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz cer metaliczny hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Dostawa realizowana jest w najkrótszych terminach.