Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

metal holmowy

Charakterystyka ogólna

Holm odnosi się do pierwiastków ziem rzadkich trzeciej grupy pierwiastków chemicznych układów Medeleeva, gdzie jest oznaczony jako Ho. Liczba atomowa to 67, masa molowa to 164,93, wartościowość to +3. Łatwo reaguje z azotem, wodorem, bromem, chlorem, ale jest odporny na działanie fluoru. Jest miękkim, jasnoszarym metalem i stabilnym izotopem grupy lantanowców, który łatwo poddaje się obróbce mechanicznej. Otrzymuje się go metodą odzysku fluorku HoF 3 z wapniem. Pierwiastek ten został odkryty w „ziemi erbowej” przez szwedzkiego naukowca Jacquesa-Louisa Soreta za pomocą analizy spektralnej. Szwajcarskiemu chemikowi Perowi Teodorowi Cleve'owi udało się wydzielić tlenek holmu. Nazwał ją na cześć Holmii — starożytnej stolicy Szwecji. Zawartość holmu w wodach światowego oceanu wynosi około 2,2x10-7 %, w skorupie ziemskiej 1,3x10-4 %. Można go spotkać w kopalniach innych metali ziem rzadkich — bastnazytu, apatytu, monacytu, gadolinitu.

Właściwości fizyczne Ho

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 164,93
Szybkość utleniania 3
Gęstość [g/cm 3 ]

8.795
Temperatura topnienia 1474°С
Ciepło topnienia kJ/mol nie dotyczy
Przewodność cieplna K [V/m*K] 16.2
Ciepło parowania kJ/mol 301

Aplikacja

Odnosi się do grupy metali nieżelaznych. Jest bardzo poszukiwany w metalurgii, energetyce jądrowej, produkcji mikroelektroniki, materiałów termoelektrycznych, laserach. Nabiegunniki nadprzewodzących magnesów holmowych wytwarzają silne pola magnetyczne. Stop erbowo-holmowy jest praktycznie niezbędnym materiałem. Izotop promieniotwórczy Ho-166 jest stosowany w chemii analitycznej jako wskaźniki radioaktywności. Jony holmu mogą generować promienie podczerwone o długości fali około 2 µm. Sole holmu służą do aktywacji luminoforów, wytwarzania specjalnych szkieł, które mogą pochłaniać promieniowanie jonizujące. Dostępne wyroby hutnicze: pręty, drut, blacha. GOST 23 862 3-79 określa definicję dodatków tlenku holmu metodą spektralną.

Dostawca metali holmowych

Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup holmu metalicznego. Szeroka gama gatunków jest prezentowana w magazynie. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Produkty młynarskie (wlewki) z holmu metalicznego są zawsze dostępne w magazynie. Możesz je kupić w przystępnej cenie od dostawcy. Kup metal holmowy już teraz! Cena metalu holmium jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych. Kupując produkty młynarskie u dostawcy holmu metalicznego «Auremo», odkrywasz naprawdę niezawodnego partnera.

Kup w okazyjnej cenie

Dostawca metali holmowych «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór produktów z holmu i jego stopów. Cena holmu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz metal holmowy, otrzymasz specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw. Sztabka holmowa jest zawsze w magazynie. Istnieje najlepsza cena holmu metalicznego w aktualnym segmencie wyrobów hutniczych. Zapraszamy do współpracy.