Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Stop tytanu klasy 4

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
VT1-2 3.7065 R50700 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka tytanu klasy 4

Opis Identyfikacja
Gatunek stopu tytanu Tytan klasy 4
Klasyfikacja stopów Komercyjny tytan
Przemysłowe zastosowanie stopu Wytwarzanie półfabrykatów (blachy, taśmy, pręty, folie, odkuwki, wlewki, wytłoczki, rury, płyty) odbywa się za pomocą odkształcania

Skład procentowy według GOST 19 807- — 91

O Fe N Ti C Si H Pozostałości elementów
nie więcej niż 3 nie więcej niż 1,5 nie więcej niż 0,15 97,8 — 99,7 nie więcej niż 0,1 nie więcej niż 0,15 nie więcej niż 0,01 inne 0,3

Uwaga: tytan stanowi podstawę stopu; jego zawartość procentową podano w tabeli.

Właściwości mechaniczne stopu tytanu klasy 4 (temperatura 20°С)

Zakres rozmiarów Fe Rozmiar KCU y Obróbka cieplna. d5 st św
- - mm kJ/ m2 % - % MPa MPa
Pręt wyżarzany zgodnie z GOST 26 492-85 250 17 8 590-930

Właściwości fizyczne tytanu klasy 4

1/stopień MPa Stopień J/(kg/stopień) Ohm-m kg/m3 V/(m/stopień)
1,12 20 4505 18,85
8,2 100 540
10 6 E 10- 5 T C R10 9 R l

Właściwości mechaniczne

Opis Identyfikacja
Granica płynięcia przy trwałej zmianie postaci (granica proporcjonalna) [MPa] st
Twardość Brinella [MPa] HB
Współczynnik skurczu (%) y
Krótka odporność na pękanie [MPa] św
Procent wydłużenia przy zerwaniu [ % ] d5
Udarność [ kJ/m 2 ] KCU

Charakterystyka fizyczna

Opis Identyfikacja
Temperatura, w której uzyskuje się rzeczywiste charakterystyki: 20°C
Współczynnik rozszerzalności liniowej α x 10 6 przy 100 °C [1/ °С] 8.2
Gęstość g/ cm3 ;
4.45
Moduł sprężystości 1 rodzaju Е [MPa] x 10 -5 1.12
Ciepło właściwe stopu w temperaturze 200 °C [J (kg-deg)] 0,586
Współczynnik przewodzenia ciepła, l [V/(m*deg)] 8.37
Specyficzny opór elektryczny Оmh-mm 2 /m 1.6

Spawalność

Identyfikacja Opis
spawalny bez ograniczeń spawanie odbywa się bez dalszej obróbki cieplnej lub ogrzewania
ograniczona spawalność spawanie jest możliwe przy nagrzaniu do 100-120°С i ostatniej obróbce cieplnej
trudno spawalny w celu uzyskania jakościowego złącza spawanego należy wykonać następujące czynności: w trakcie spawania podgrzać go do temperatury 200-300°C, po spawaniu wykonać obróbkę cieplną (wyżarzanie)

Zastosowanie stopu i jego właściwości

Komercyjny tytan klasy 4 jest używany do produkcji reaktorów chemicznych, pomp, zbiorników, układów rurowych, armatury i innych produktów, które działają w agresywnym środowisku (takim jak inżynieria chemiczna, mechaniczna itp.). Tytan jest popularny w hydrometalurgii metali nieżelaznych. Handlowy tytan jest przeznaczony do pokrywania wyrobów stalowych. Zastosowanie tego metalu daje wysoki efekt inżyniersko-ekonomiczny. Wszystkie te zalety są obecne nie tylko dzięki zwiększeniu żywotności urządzeń, ale także dzięki usprawnieniu procesu (np. w hydrometalurgii niklu). Mając bezpieczeństwo biologiczne, tytan jest materiałem niezbędnym w produkcji sprzętu dla przemysłu spożywczego oraz chirurgii odtwórczej. Wytrzymałość tego materiału wzrasta w warunkach głębokiego zimna. Dzięki temu zachowuje idealną plastyczność. Pozwala to na wykorzystanie go w technice kriogenicznej w charakterze materiału łożyskowego.

Metal ten można łatwo poddać szlifowaniu, anodowaniu barwnemu i innym metodom wykańczania powierzchni. Dlatego jest również używany do produkcji różnych przedmiotów artystycznych. Borek tytanu i stopy tytanu mają praktyczne znaczenie wśród wszystkich związków tytanu. Są stosowane w energetycznych obiektach jądrowych jako moderatory ze względu na wysokie przejście wychwytu neutronów i ich właściwości ogniotrwałe. Węglik tytanu ma wysoką twardość. Jest stosowany w kompozycji instrumentalnych twardych stopów, które są wykorzystywane do produkcji narzędzi skrawających w charakterze materiału ściernego. Haloidy, krzemki, tlenki tytanu są stosowane w inżynierii wysokotemperaturowej.

Kup tytan klasy 4 już teraz

Produkty z przemiału tytanu, które są sprzedawane przez dostawcę tytanu klasy 4 «Auremo», zaspokoją wszelkie życzenia klientów. Popularność wyrobów tytanowych wynika z wysokiej jakości wyrobów, ich realnych kosztów oraz ogromnej różnorodności. Wszystkie produkty wykonane z tego stopu są wytwarzane pod ścisłą kontrolą na każdym etapie produkcji. Zapewnia najpełniejszą gwarancję jakości walców metalowych. Dostawca tytanu «Auremo» klasy 4 ma wszelkie możliwości do produkcji wysokiej jakości produktów na indywidualne zamówienia. Możemy wykonać produkty o nietypowych rozmiarach i wariantach. Możliwości technologiczne wszystkich etapów produkcji pozwalają na realizację indywidualnych zamówień w przypadku braku wymaganego rodzaju towaru na stanie magazynowym. W tym segmencie walców metalowych jest najlepsza cena tytanu klasy 4. Kup tytan stopnia 4 w mgnieniu oka za rozsądną cenę tytanu stopnia 4.