Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Lut cynowy

Znaczenie

Istnieje wiele odmian stopów cyny. Na przykład luty marki PIC składają się z podstawy cyny z dodatkiem ołowiu i innych pierwiastków. Inne topliwe stopy są również wytwarzane na bazie cyny. Na przykład stopy róży i drewna znane w świecie elektroniki, Wszystkie luty cynowe są bardzo poszukiwane ze względu na ich główne cechy - łatwość topnienia i odporność na korozję.

Luty cynowo-ołowiowe

Marka Dostarczać temperatura topnienia Stosowanie
punkt 30 Płatek, drut Ø 1-4 mm, pręty 183-255°C Lutowanie i lutowanie grzejników, blach mosiężnych i ocynkowanych
punkt 40 Kawałek, drut Ř 1-4 mm, pręt 183-238°C Lutowanie urządzeń elektrycznych, ocynkowanych części żelaznych, tworzenie hermetycznych spoin.
stanowisko 60 Płatek, drut Ø 0,5-4 mm, pręty. 183-190°C Lutowanie płytek drukowanych czujników, lutowanie sprzętu radiowego, .
stanowisko 90 Pręt 183-220°C Lutowanie i cynowanie sprzętu domowego i medycznego

Technologia lutowania

Aby uzyskać najlepszy wynik przy użyciu cyny lutowniczej, proces technologiczny lutowania musi koniecznie składać się z następujących operacji:

- czyszczenie chemiczne lub mechaniczne (pilnikiem, skrobakiem lub papierem ściernym);

- Malowanie topnikiem;

- Ogrzewanie (lampa lutownicza, lampa lutownicza, tuba)

- Wstępne cynowanie lutem (poprzez pocieranie lutownicą, zanurzanie w lucie)

- sklejenie wszystkich punktów lutowniczych, pokrycie ich topnikiem i odpowiednie podgrzanie;

- wprowadzenie samego lutu, wykonanie jego stopienia i usunięcie całego nadmiaru lutu wraz z resztą topnika.

Czyszczenie

Osady tlenków na powierzchniach lutowanych powinny być czyszczone przez pilnika lub lekarza, tak aby odstęp między obiema powierzchniami był zawsze równy i nie przekraczał 0,1-0,3 mm. Ta niewielka szczelina jest bardzo potrzebna do powstania sił kapilarnych, które przyczynią się do zasysania lutu na maksymalną głębokość od krawędzi. Jeśli powierzchnie przeznaczone do lutowania są zanieczyszczone śladami smaru lub oleju, należy je potraktować gorącym roztworem alkalicznym. W tym celu zwykle stosuje się 10% roztwór sody.

Po całkowitym oczyszczeniu i przygotowaniu punktu lutowniczego wszystkie części należy ocynować. W takim przypadku zostanie osiągnięta zwiększona wytrzymałość i szczelność lutu.

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup cyny lutowniczej luzem lub na raty. Duży wybór na stanie. Zgodność z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Zawsze w magazynie cyna lutownicza, cena - najlepsza od dostawcy. Kup dzisiaj. Cena dla klientów hurtowych - korzystna.

Kup w korzystnej cenie.

Dostawca "Auremo" oferuje zakup cyny lutowniczej z dostawą do dowolnego regionu Europy Wschodniej i Środkowej. Katalog oferuje nieograniczony wybór produktów. Doświadczenie naszej firmy pozwoli bez problemu kupić cynę lutowniczą, cena jest najlepsza w tym segmencie wyrobów walcowanych. Jakość spełnia GOST i międzynarodowe standardy. O komunikacji doświadczonych menedżerów. Zawsze na stanie cyna lutownicza, cena - uzależniona od ilości zamówienia i dodatkowych warunków dostawy. Klienci hurtowi - cena jest preferencyjna. Zapraszamy do współpracy partnerskiej. Kup dzisiaj.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)