Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Wolfram metaliczny

Charakterystyka techniczna

Ogniotrwały metal ciężki wolfram jako materiał jest stosowany w różnych gałęziach przemysłu. Może być stosowany jako pierwiastek stopowy w stalach żaroodpornych oraz w czystej postaci jako żarnik lampowy. Jego głównymi zaletami są wysoka temperatura topnienia i minimalny współczynnik rozszerzalności cieplnej. Jest szeroko stosowany w metalurgii do stopów stali narzędziowych i stopów pancernych ze względu na swoje właściwości ogniotrwałe. Ponieważ temperatura topnienia wolframu wynosi 3387-3422°C, jest on używany do produkcji żarników do lamp i lamp elektronowych. Metal ten służy jako podstawa wielu półproduktów, takich jak:

-drut;

-proszek;

-elektrody;

-termopary.

Wolfram nie reaguje z żadnymi chemikaliami w normalnym środowisku. Ma identyczną gęstość jak złoto - odpowiednio: 19,30 g/cm³ w porównaniu do 19,32 g/cm³.

Stopy wolframu

Stellit, bijak i inne stopy wolframu charakteryzują się dużą twardością. To właśnie ta jakość była głównym powodem ich stosowania w produkcji narzędzi skrawających. Takie stopy mają również doskonałą odporność na zużycie, korozję i kawitację.

Wolfram metaliczny

Właściwości fizyczne W
Temperatura, w której uzyskano powyższe właściwości t°C 20°C
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej α [1/Grad] 43x10-6
Gęstość stopu [g/cm3] 19.3 19,3
Wytrzymałość na rozciąganie kg/mm2 35
Ciepło właściwe w temperaturze 20 °C [kJ/(kg-grad)] 0,134
Przewodność cieplna K [W/(mK) 300173
Specyficzny opór elektryczny R Ohmxmm2/m 0,054

Wolfram jest rzadkim pierwiastkiem litosfery Ziemi. W normalnych warunkach jest bardzo ciężki, twardy, mało plastikowy. Trudność w uzyskaniu go w czystej postaci jest dość duża, obróbka ze względu na jego unikalne właściwości ma wpływ na ostateczny koszt produktów.

Dostawca

Dostawca "Auremo" oferuje zakup wolframu metalicznego i stopów wolframu Duży wybór półproduktów na magazynie. Optymalna cena od dostawcy. Kup dzisiaj. Dla odbiorców hurtowych - korzystna cena. Kupuj hurtowo lub na raty.

Kup w okazyjnej cenie.

Auremo, dostawca certyfikowanych wyrobów walcowanych w Europie Wschodniej i Środkowej, sprzedaje metale ogniotrwałe na najkorzystniejszych warunkach. Nasz katalog oferuje szeroką gamę produktów. Cena zamówienia uzależniona jest od ilości i dodatkowych warunków dostawy. Dla klientów hurtowych preferencyjne rabaty. Doświadczeni menedżerowie są zawsze online, aby pomóc w zakupie niezbędnych produktów. Szeroka gama produktów nie pozostawi Cię bez wyboru. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Zapraszamy do współpracy partnerskiej.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
E-mail:
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)