Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Hafn metaliczny

Charakterystyka techniczna

Hafn to ogniotrwały, srebrzystobiały metal, klasyczny członek klasy pierwiastków śladowych. W naturze nie tworzy minerałów i występuje w postaci związków. Jego najbardziej znany skład to cyrkon (który jest do niego bardzo podobny pod względem właściwości), ale jest go jeszcze więcej w tortveitite (minerał skandowy). Hafn jest stosowany w stopach niklu i żelaza o wysokiej odporności na ciepło. Temperatura topnienia pierwiastka wynosi ponad 2150°C, a jego temperatura wrzenia 5400°C. Pierwiastek ten, podobnie jak metale ogniotrwałe, takie jak wolfram i molibden, jest bardzo popularny w energetyce jądrowej, radiotechnice i przemyśle elektrycznym. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku produkcji żarników do lamp żarowych, a także lamp wyładowczych.

Właściwości fizyczne hafnu

Symbol chemiczny Hf
Środek ciężkości 3,3 g/cm³
Temperatura topnienia 2233°C, 4051°F
Temperatura wrzenia 4603°C, 8317°F
Ciepło właściwe topnienia 25,1 kJ/mol
Ciepło właściwe parowania 575 kJ/mol
Stopień utlenienia 0, 2, 3, 4

Ciężki ogniotrwały srebrzystobiały metal został odkryty w 1923 roku. Oznaczony jest symbolem Hf (łac. hafn). Średnia zawartość w litosferze wynosi około 4 g/t. Hafn jest wytwarzany przez przetwarzanie rud cyrkonu, ponieważ nie zawiera własnych minerałów i zawsze towarzyszy cyrkonowi.

Dostawca

Dostawca Auremo oferuje zakup hafnu i stopów hafnu. Duży wybór półproduktów na magazynie. W zakresie stopów żaroodpornych i konstrukcyjnych metali ziem rzadkich najlepsza cena dostawcy.

Kup, okazyjna cena.

Dostawca Auremo, ekspert rynku metali. Dzięki naszym przedstawicielstwom w Europie szybko współpracujemy z naszymi partnerami handlowymi. Doświadczenie dostawcy „Auremo” pozwoli Ci łatwo kupić stopy hafnu, cena jest optymalna. Wszystkie produkty są certyfikowane. Firma kurierska dostarczy Twoje zamówienie tak szybko, jak to możliwe. Kup hafn już dziś. Najlepsza cena od dostawcy. Firma Auremo" - rzetelny dostawca walcowania metali zaprasza wszystkich do partnerskiej współpracy.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)