Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Lutet metaliczny

Charakterystyka ogólna

Lutet jest srebrzystobiałym super-ciągliwym metalem. Należy do grupy lantanowców. Jest to element 3. grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Lu. Liczba atomowa to 71, a masa atomowa to 174,967. Dodatki lutetu po raz pierwszy znaleziono w minerale gadolinitu. Obecnie w produkcji przemysłowej stosuje się metody wymiany jonowej, krystalizacji frakcyjnej i ekstrakcji w celu oddzielenia go od innych lantanowców. LuF 3 odzyskuje formę metalu za pomocą wapnia. Ten metal jest najbardziej ogniotrwały i twardy w randze lantanowców. Jego temperatura topnienia wynosi 1663°C.

Właściwości fizyczne Lu

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 174.967
Szybkość utleniania 3
Gęstość [g/cm 3 ]

9.84
Temperatura topnienia 1663°С
Objętość cząsteczkowa cm 3 /mol 17.8
Przewodność cieplna K [V/m*K] 16.4
Ciepło parowania kJ/mol 402

Właściwości chemiczne

Lutet pokrywa ochronną warstwą tlenku w standardowych warunkach na powietrzu. Utlenia się w temperaturze ponad 400 °C i reaguje z halogenami, siarką i innymi niemetalami. Rozpuszcza się pod wpływem kwasów mineralnych z solami. Może łatwo tworzyć fluorki z kwasem fluorowodorowym. Wodorotlenek Lu (ОН) 3 otrzymuje się w wyniku hydrolizy rozpuszczalnych soli.

Aplikacja

Lutet jest podstawą przewodzącej ceramiki żaroodpornej. Stopy lutetu są materiałami magnetycznymi, które pozwalają na zastosowanie ich do cylindrycznych domen magnetycznych i nośników danych. Współczesna fizyka wykorzystuje tlenek Lu 2 О 3 jako absorbery neutronów w reaktorach jądrowych, detektory aktywacyjne, do regulacji nadprzewodzących właściwości ceramiki tlenkowej. Dodatki tlenkowe europu, samaru, lutetu określa GOST 23 862.3-79. Żaroodporne stopy chromowo-niklowe są domieszkowane lutetem w celu zwiększenia urabialności i właściwości mechanicznych. Dostępne wyroby hutnicze: blacha, drut, pręt.

Dostawca metalicznego lutetu

Dostawca metalicznego lutetu «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Produkty młynarskie z lutetu metalicznego są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za przystępną cenę metalicznego lutetu od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup lutet metaliczny już teraz. Cena lutetu metalicznego jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup lutet metaliczny w okazyjnej cenie

Dostawca metalicznego lutetu «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór produktów z lutetu i jego stopów. Cena lutetu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz lutet metaliczny, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty są certyfikowane i dostarczane w najkrótszych terminach.