Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Stopy wolframu

Znaczenie

Wolfram stoi na czele grupy najbardziej ogniotrwałych metali. Dlatego jest używany do produkcji najważniejszych towarów. Dzięki jakości ogniotrwałej tylko węgiel może go prześcignąć. Zwykle ten metal nie reaguje z pierwiastkami chemicznymi. Ze względu na swoje właściwości ogniotrwałe jest szeroko stosowany w przemyśle metalurgicznym. Pod względem gęstości wolfram jest identyczny ze złotem: 19,30 g/cm³ VS 19,32 g/cm³. Po określeniu temperatury topnienia wolframu (3387-3420°С) metal ten był używany do produkcji żarzących się włókien w lampach, grzejnikach, lampach elektronowych.

Właściwości fizyczne

Opis Identyfikacja
Temperatura charakterystycznego odbioru w °С 20°C
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej α [1/stopień] 43x10-6
Gęstość [g/cm 3 ] 19.3
Wytrzymałość na rozciąganie (wytrzymałość na zerwanie) kg/mm2 35
Ciepło właściwe w 20 °C [J/(kg/deg)] 0,134
Przewodność cieplna K [V/m*K] 300.173
Specyficzny opór elektryczny R Ωhm-mm2/m 0,054

Współpraca

Stopy wolframu są obojętne na wysokie temperatury w próżni. Dlatego stosuje się je w tarczach urządzeń generatorów rentgenowskich i specjalnych kapsułach pod obciążeniem. Z natury czysty wolfram jest plastycznym i elastycznym metalem. Kupowanie staje się bardzo trudne, jeśli dodaje się niewielką ilość pozostałych pierwiastków węglowych. Ze względu na swoją odporność chemiczną nie reaguje z azotem, solą ani żadnym innym kwasem. Aby zmusić metal do reagowania z kwasami, konieczne jest jego podgrzanie. Następnie wolfram rozpuszcza się w kwasie chlorazotowym i reaguje z chlorkiem i siarką.

Węglik wolframu

Ogrzewając się do ponad 1400 ° C, wolfram zaczyna reagować z węglem. W konsekwencji tworzy się spójny węglik WC. Znajduje zastosowanie w budowie maszyn przy frezowaniu stali i metaloceramiki. Wygląda jak proszek w stanie amorficznym. Ten proszek jest podobny do węglików tytanu i hafnu. Ze względu na swoje właściwości wolfram jest stosowany jako główny pierwiastek do produkcji łusek narzędzi, łusek do pocisków, grzejników w piecach próżniowych. Z drutu wolframowego wykonuje się elektrody nie podlegające zużyciu. Obecnie wolfram jest najbardziej pożądanym materiałem wśród metali ciężkich w nowoczesnej produkcji przemysłowej.

Dostawca

Dostawca przemiału wolframu «Auremo» proponuje zakup towaru po najkorzystniejszej cenie. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment towarów wysokiej jakości. Możesz łatwo kupić towary u dostawcy wolframu. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. W przypadku hurtowego zakupu przemiału wolframu otrzymają Państwo specjalne rabaty.

Kup w okazyjnej cenie

Ogromna gama produktów jest prezentowana w magazynie dostawcy wyrobów z wolframu «Auremo». Oferujemy wysokiej jakości produkty w przystępnej cenie wyrobów z wolframu. Nasi specjaliści zawsze służą pomocą w doborze potrzebnych produktów, od których zależy sprawność i niezawodność przyszłego sprzętu. Cena wyrobów z przemiału wolframu uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. W przypadku hurtowego zakupu przemiału wolframu otrzymają Państwo specjalne rabaty. Współpracując z dostawcą «Auremo», odkrywasz naprawdę niezawodnego partnera.