Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Arkusz miedziany termopary, pasek CuNi40

Arkusz Copel, pasek

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
MNMts43-1.5 2.0842 C72150 CuNi44 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
MNMts40-1,5 CuNi40 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
MNMts40-1,5 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Stop Copel składa się z niklu i miedzi z dodatkiem żelaza i manganu. Jednak ich udział masowy jest niewielki jak w przypadku innych stopów niklu. Są one stosowane w dziedzinie pirometrii do pomiaru temperatury w różnych środowiskach. Stop ten jest podobny do analogicznego stopu — konstantanu. Constantan jest jednym z przedstawicieli stopu miedzi z niklem.

Zalety copela:

1. Urabialność; wysokie właściwości korozyjne;

2. Gęstość wynosi 8,9 g/cm 3 ;

3. Temperatura topnienia wynosi 1290°C;

4. Wyżarzanie przeprowadza się w temperaturze 800−850°C; obróbka na gorąco odbywa się w temperaturze 1150 ° C. Współczynnik rozszerzalności cieplnej wynosi 14•10−6 °C-1.

Stop jest w stanie wytrzymać nagrzewanie do 800 ° C bez utraty głównych właściwości. Maksymalna siła termoelektromotoryczna występuje w połączeniu z miedzią, żelazo, chromem. W tych warunkach współczynnik rzeczywistego oporu cieplnego jest dość słaby. Takie właściwości są charakterystyczne tylko dla tego stopu. W temperaturze 100 °C siła termoelektromotoryczna wynosi 6,95 V, aw temperaturze 600 °C wzrasta do 49,0 V. Copel, konstantany są wykorzystywane w miernikach elektrycznych do wytwarzania wzorców rezystancji.

Aplikacja

Powszechnie stosowany w pirometrii częściej w postaci drutu (Ø 0,2 — 3,2 mm), rzadziej w postaci paska, pręta do produkcji termopar, regulatorów grzania, przewodów kompensacyjnych. Termopara składa się z oparów przewodnika elektrycznego, które są przylutowane na jednym końcu i umieszczone w środowisku zorientowanym na pomiar temperatury („gorące złącze”). Następnie odsłonięte końce wkłada się do regulatora termostatycznego (tzw. zimne złącze). Dzięki stopowi termopara tego typu może wytrzymać krótkotrwały wpływ temperatury do 1300°C i pracować w agresywnym środowisku.

Jeśli chodzi o emf termiczny, termopara copel-chromel jest numerem jeden. Jest trwale użytkowany w temperaturach do 800°C; Przewody kompensacyjne zapewniają przeniesienie siły termoelektromotorycznej na urządzenie pomiarowe. Do przewodów kompensacyjnych stosuje się tańsze przewody.

Skład procentowy CuNi44

C Fe Ni+Co Si Zanieczyszczenia Cu Mn
≤ 0,1 ≤ 0,15 42,5 — 44 ≤ 0,1 0,6 54,4 — 57,4 0,1 — 1

Najpopularniejszym stopem jest gatunek CuNi44. Może być dostarczony w postaci drutu (Ø 0,10 — 12 mm), pręta (Ø 12,0 — 100,0 mm) oraz taśmy (grubości 0,1-5,0 mm i grubości 3-600 mm) szerokość).

Właściwości fizyczne w temperaturze 20 °C

Nieruchomość Ogrom
Twardość stopu miękkiego HB 10 -1 90 MPa
Temperatura topnienia: 1285°C
Twardość, twardy stop HB 10 -1 195 MPa
Temperatura wyżarzania: 850°C
Gorąca temperatura pracy: 1150°C

Arkusz copel termopary, dostawca taśm

Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup termopar. W magazynie znajduje się szeroka gama półproduktów. Przystępna cena od arkusza copel termopary, dostawca taśmy. Kup teraz arkusz miedziany termopary, pasek CuNi40. Arkusz copel termopary, cena paska jest uprzywilejowana dla klientów hurtowych.

Kupię termoparę, listwę miedzianą w okazyjnej cenie

Dostawca «Auremo» jest uznanym ekspertem na rynku walców metalowych. Dzięki centrali w Europie Wschodniej jesteśmy w stanie nawiązać szybką współpracę z partnerami biznesowymi. Doświadczenie firmy «Auremo» pozwala na zakup termopary, taśmy miedzianej w szerokim asortymencie. Możesz łatwo dokonywać zakupów hurtowych. Firma «Auremo» jest niezawodnym dostawcą płyt termoparowych, listew, który zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. Mamy najlepszy stosunek ceny do jakości. Arkusz copel termopary, cena paska jest uprzywilejowana dla klientów hurtowych. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Firma kurierska dostarczy Twoje zamówienie w możliwie najkrótszym czasie. Kup CuNi40 i CuNi44 już teraz. Niedrogi arkusz copela termopary, cena paska od dostawcy. Kupuj produkty w okazyjnej cenie.