Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

metaliczny gal

Gal jest miękkim, ciągliwym metalem o srebrzystobiałej barwie z niebieskawym odcieniem. Jest to element głównej podgrupy, trzeciej grupy układu okresowego o liczbie atomowej 31, która jest oznaczona jako Ga. Ma dwa izotopy. Jego nazwę nadał Paul Emile Lecoq de Boisbaudran, który nadał nowemu metalowi nazwę swojej ojczyzny — Gallia.

Właściwości chemiczne

Ze względu na swoje właściwości gal jest podobny do aluminium. Metal jest zabezpieczony przed utlenianiem folią ochronną. Ale może reagować z gorącą wodą i przegrzaną parą. Gal może wchodzić w interakcje z kwasami mineralnymi z zasoleniem i oddzieleniem Н 2 na zimno. Gal nie reaguje z wodorem, węglem, azotem, krzemem i bromem. Może rozbijać różne metale w wysokiej temperaturze, ponieważ różni się bardzo silnym działaniem, w przeciwieństwie do innych metali.

Cechy fizyczne

Krystaliczny gal posiada szereg modyfikacji polimorficznych, z których tylko jeden jest stabilny termodynamicznie, a pozostałe są niestabilne. Gęstość twardego Ga wynosi 5,904 g/cm3 w temperaturze 20°C. W stanie ciekłym ma gęstość 6,095 g/cm3 — innymi słowy jest spęczniały. Temperatura wrzenia wynosi 2230°C, a temperatura topnienia 29,8°C. W stanie ciekłym jest utrzymywany w zakresie temperatur 30-2230 ° C. Przy 1100-1200 ma niskie ciśnienie pary. Ciekły lub twardy Ga ma taką samą specyficzną oporność elektryczną.

Właściwości fizyczne Ga

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 69.723
Szybkość utleniania 3
Gęstość [g/cm 3 ]

5.91
Temperatura topnienia 29,8°С
Ciepło topnienia kJ/mol 5,59
Przewodność cieplna K [V/m*K] 28.1
Ciepło parowania kJ/mol 270,3

Aplikacja

Arsenek galu to perspektywiczny półprzewodnik. Za jego pomocą produkowane są lasery i diody elektroluminescencyjne o zakresie niebieskim i ultrafioletowym. Gal jest stosunkowo drogim metalem. Jego koszt za 1 kg to około 1,5 tysiąca dolarów. Jest nie tylko doskonałym smarem, ale także bazą specjalnego metalicznego śladu.

Dostępne wyroby hutnicze: drut, pręty, blachy. Metody procentowego badania dodatkowych składników określa GOST. Na przykład skład procentowy cyny w stopie określa GOST 13 637,5-93; zawartość żelaza — GOST 13 637,4-93; zawartość siarki — GOST 13 637,8-93; zawartość selenu — GOST 13 637,6-93; zawartość telluru — GOST13 637,8-93; zawartość fosforu — GOST13 637,9-93. Sam gal jest określony przez GOST 12 697.13-90

Dostawca galu metalicznego

Chcesz kupić gadolin metaliczny hurtowo? Dostawca galu metalicznego «Auremo» proponuje zakup produktów na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Produkty z mielenia galu są zawsze dostępne. Możesz je kupić w najlepszej cenie metalicznego galu od dostawcy. Kup gal metaliczny już teraz. Cena metalicznego galu jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup po okazyjnej cenie metalicznego galu

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana u dostawcy galu metalicznego «Auremo», jest zgodna z GOST i międzynarodowymi normami jakości. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Jakość jest gwarantowana przez rygorystyczną zgodność technologiczną produkcji. Kup gal metaliczny, łącząc się z najbliższym biurem. Numery telefonów, adresy e-mail najbliższych biur firmy podane są w dziale „Kontakty”. Zamów usługę „Oddzwoń”. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Kup gal metaliczny za chwilę. W przypadku braku wymaganego typu produktu możemy wykonać go w wymiarach niestandardowych na indywidualne zamówienie.