Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Erb metaliczny

Charakterystyka ogólna

Erb jest 68. pierwiastkiem 3. grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Er. Jest to miękki srebrzystobiały metal ziem rzadkich należący do grupy lantanowców. Liczba atomowa to 167,26. Został wynaleziony przez profesora Uniwersytetu Sztokholmskiego Karla Mosandera w 1843 roku. Wyodrębnił on nowy pierwiastek z minerału znajdującego się w pobliżu miasta Ytterby. W konsekwencji został nazwany na cześć tego miasta. Jego zawartość w skorupie ziemskiej wynosi 3,3 g/t. Zwykle pierwiastek ten wchodzi w skład osadów wraz z twardymi lantanowcami. Otrzymywany jest przemysłową metodą elektrolizy stopów ciekłych solami chlorowymi potasu, wapnia, sodu.

Właściwości fizyczne i chemiczne

Gęstość erbu wynosi 9062 g/cm³, temperatura topnienia 1529 °C, temperatura wrzenia 2510 °C. Wartościowość jest dodatnia +3. Ma siatkę heksagonalną o takich wymiarach: а = 0,35 588 i c = 0,55 874 milimikronów. MRL erbu wynosi nie więcej niż 4 mg/m 3 w powietrzu. Może łatwo reagować z tlenem, bromem, fluorem, jodem, chlorem z solami.

Właściwości fizyczne Er

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 167,26
Liczba atomowa 68
Gęstość [g/cm 3 ]

9.06
Temperatura topnienia 1529°С
Szybkość utleniania 3
Przewodność cieplna K [V/m*K] 14,5
Objętość cząsteczkowa cm 3 /mol 18.4

Aplikacja

Znajduje zastosowanie w technice laserowej i światłowodowej, energetyce jądrowej. Erb sprzyja aktywacji fosforu podczas wytapiania stopów magnetycznych kobaltu i żelaza. Mieszanina tlenku Er 2 O 3 i tlenku uranu znacznie poprawia dystrybucję energii, bezpieczeństwo, techniczno-ekonomiczny odrzut mocy LWGR. Pierwiastek ten występuje w rdzeniach regulacyjnych pali jądrowych. Dodawany jest do kwarcowej mieszaniny tlenku Er 2 O 3 do produkcji światłowodów. Wysokowydajne lasery nie mogą obejść się bez monokrystalicznego tlenku. Er 2 O 3 wchodzi w skład luminoforów, szkieł laserowych, specjalnej ceramiki. Sole erbu są bardzo poszukiwane do wytapiania specjalnego kolorowego szkła, które ma wysoki współczynnik pochłaniania promieni podczerwonych. GOST 23 862 22-79 określa definicję dodatków tlenku erbu metodą spektralną. Dostępne wyroby hutnicze: drut, pręt, wyroby płaskie.

Dostawca erbu metalicznego

Dostawca erbu metalicznego «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Sztabka erbu jest zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty za przystępną cenę erbu metalicznego od dostawcy. Jakość jest zgodna z międzynarodowymi standardami. Kup erb metaliczny już teraz. Cena erbu metalicznego jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup erb metaliczny w okazyjnej cenie

Dostawca metali erbowych «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i nieżelazne na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się duży wybór przemiału erbu i jego stopów. Cena erbu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz erb metaliczny hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty są certyfikowane i dostarczane w najkrótszych terminach.